Президент Гарварду Алан Гарбер прокоментував роль університету в протистоянні адміністрації Трампа з вищою освітою, зазначивши, що певне спільне розуміння існує щодо самих проблем, але не щодо шляхів їх вирішення.
"Це не так, що я сам вирішив вступити в боротьбу — радше боротьба прийшла до мене", — сказав Гарбер газеті The Wall Street Journal після того, як адміністрація Трампа призупинила фінансування на мільярди доларів.
Боротьба почалася після того, як Гарвард заявив, що не підкориться вимогам федерального уряду змінити політику прийому та найму на роботу, а також ліквідувати програми різноманітності, рівності та інклюзивності.
"Справа не в тому, що я не згоден з метою, наприклад, збільшення ідеологічного розмаїття в кампусі. Справа в засобах її досягнення", — повідомив Гарбер головному редактору видання.
Гарбер заявив, що Гарвард впроваджуватиме нову політику боротьби з антисемітизмом та ісламофобією, а також розроблятиме нові програми, які заохочуватимуть тих, хто не погоджується один з одним, відкрито говорити про свої розбіжності.
Одним із ключових моментів критики з боку адміністрації є опитування, яке показало, що переважна більшість викладачів Гарварду мають ліберальні або прогресивні погляди, і лише три відсотки ідентифікують себе як консерватори.
"Єдине, що я можу вам сказати, це те, що в нашій політиці найму або в нашій політиці перебування на посаді немає нічого навмисного. Думаю, є певні галузі, в яких люди з ліберальнішими або лівими поглядами почуваються більш бажаними. Можливо, в нас і справді менше консерваторів, ніж мало б бути", — додав Гарбер.
Нагадаємо, що у Трампа заморозили фінансування Гарварду через відмову боротися з антисемітизмом. Мова йде про 2,2 мільярда доларів. Згодом університет подав у суд на адміністрацію Трампа, звинувативши її у спробах тиску через скорочення фінансування досліджень на понад 3 мільярди доларів.
Крім того, Трамп знову розкритикував Гарвардський університет, назвавши його "антисемітським, ультралівим закладом", що загрожує демократії.