До перешкод на шляху України до ЄС треба ставитися спокійно і прагматично їх долати - речник МЗС
До перешкод на шляху України до ЄС треба ставитися спокійно і прагматично їх долати - речник МЗС

До перешкод на шляху України до ЄС треба ставитися спокійно і прагматично їх долати - речник МЗС

До перешкод на шляху України до ЄС з боку деяких країн треба ставитися спокійно і послідовно та прагматично їх долати, оскільки чим сильнішою і суб'єктнішою ставатиме Українська держава, тим більше "нюансів" виникатиме у відносинах з низкою країн.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий під час круглого столу в Укрінформі на тему: «Європейська інтеграція України: стан, виклики, перспективи».

"Щодо поточного стану (переговорів про вступ України до ЄС - ред,) - ніколи не був простим процес вступу до Європейського Союзу в будь-яких країн, які проходили цей шлях... Тому треба до цього процесу ставитися спокійно, як і до будь-якого складного переговорного дипломатичного процесу, на якому буде багато перепон, багато якихось труднощів. Але я переконаний, що вони всі вирішувані, і Міністерство закордонних справ спільно з Офісом віцепрем'єрки з євроінтеграції, іншими колегами і з експертним середовищем дуже активно працює над тим, щоб цей консенсус (усередині ЄС - ред.) був", - зазначив Тихий.

Він повторив, що Україна зі свого боку виконала всі необхідні кроки для відкриття переговорних кластерів щодо вступу до ЄС.

"Ми вважаємо, що жодних субстантивних перепон для цього немає, є політика. Тому ми вважаємо, що відкривати треба якнайшвидше, відкривати паралельно, не обов'язково один за одним. Україна готова - це наш основний меседж, який ми всюди просуваємо", - підкреслив речник МЗС.

Коментуючи певні проблеми із сусідами і перешкоди на євроінтеграційному шляху України, він зауважив, що, на його думку, що сильнішою і суб'єктнішою ставатиме країна, то більше виникатиме "нюансів" у відносинах з низкою держав, у тому числі сусідів.

"Це свідчення сили і суб'єктності України. Нам треба вирішувати проблеми, і ми здатні їх вирішувати, тобто бути мудрими і дипломатичними там, де потрібно, але нам також, мабуть, треба перейти до правильного прагматизму.., виходячи із власних інтересів", - підсумував Тихий.

Як повідомляв Укрінформ, єврокомісарка з питань розширення Марта Кос заявила, що Європейський Союз хоче розділити процеси переговорів про членство України та Молдови, аби остання не затримувалась через блокування Угорщиною.

Теги за темою
Україна МЗС України
Джерело матеріала
loader
loader