Каракатиці махають одне одному під товщею води: вчені вважають, тварини використовують мову жестів
Каракатиці махають одне одному під товщею води: вчені вважають, тварини використовують мову жестів

Каракатиці махають одне одному під товщею води: вчені вважають, тварини використовують мову жестів

Каракатиці — дивні тварини з деякими дивними способами спілкування. У новому дослідженні головоногі молюски були зафіксовані вченими за цікавим заняттям: тварини використовували помахи руками — дослідники вважають, що рухи є частиною мови жестів.

Про це пише Science Alert.

Нове дослідження було проведене нейробіологами Софі Коен-Боденес із Вищої нормальної школи (ENS) у Франції та Університету Вашингтона в Сент-Луїсі, а також Пітером Нері з ENS та Італійського технологічного інституту, а його результати були опубліковані на сервері препринтів bioRxiv. Результати нової роботи вчених припускають, що жести рук головоногих також можуть бути мультимодальними сигналами, які каракатиці отримують не тільки візуально, а й за допомогою дотику. Це вказує на те, що весь спектр спілкування каракатиць містить у собі кілька почуттів.

Найцікавіші істоти на Землі

Каракатиці — одні з найцікавіших істот на планеті. Як і багато інших головоногих молюсків, ці тварини демонструють ознаки потужного інтелекту: результати попередніх досліджень уже показали, що каракатиці можуть:

  • проходити когнітивні тести, розроблені для людей;
  • можуть проявляти стриманість;
  • мають довгу і гостру пам'ять;
  • можуть виробляти помилкові спогади;
  • схоже, проходять фазу швидкого сну.

З огляду на все це, було б не так уже й дивно, якби стратегії спілкування каракатиць також були б складними. Відомо, що головоногі молюски використовують свої чудові здібності до зміни кольору, щоб блимати візерунками й поляризованим світлом один на одного, декодованими способами, які ми не можемо собі уявити, за допомогою їхніх дивних, дивних очей. Вони можуть спілкуватися хімічним шляхом і, хоча у них немає вух, можуть відчувати та реагувати на вібрації у воді.

Чотири знаки каракатиці: A) Вгору; B) Убік; C) Крен; D) Корона
Фото: bioRxiv

Махають один одному руками

Відомо, що вісім рук і два щупальця на передній частині обличчя каракатиці дуже рухливі та спритні — тварини використовують їх для плавання, полювання, видобутку їжі та мімікрії. У новому дослідженні вчені також спробували з'ясувати, чи використовують каракатиці свої руки для спілкування.

За словами дослідників, у своїй роботі вчені представляють раніше не описаний комунікативний показ у двох видів каракатиць:

  • Sepia officinalis;
  • Sepia bandensis.

Зазначимо, що дослідження було проведено на каракатицях, ікра яких була зібрана в Атлантичному та Індо-Тихоокеанському океанах, а потім інкубована і вирощена в лабораторії. Вісім дорослих звичайних і 10 молодих карликових каракатиць були піддані візуальному тесту. Дослідники записали каракатиць у своїх акваріумах, знявши на відео, як тварини спонтанно роблять знаки своїми руками.

У результаті вчені відзначили чотири різні типи знаків:

  • вгору, коли руки каракатиці були підняті прямо вгору;
  • убік, коли каракатиця рухала руками в один бік;
  • крен, коли руки повністю оберталися під головою;
  • корона, коли руки були розташовані в симетричній розділеній конфігурації.

Ці відео були відтворені каракатиці, або в правильному положенні, або в перевернутому вигляді. Каракатиця частіше реагувала на відео в правильному положенні, зазвичай повертаючи показаний жест.

Зазначимо, що в експерименті взяли участь вісім дорослих звичайних і вісім молодих карликових каракатиць. Дослідники використовували гідрофон для запису коливань у воді під час здійснення спонтанних жестів, а далі створили на основі цих записів кілька шаблонів.

Потім ці вібрації генерувалися в акваріумах випробовуваних за допомогою гідрофона або сабвуфера. Цікаво, що каракатиці махали у відповідь на вібрації. Вони робили це більш надійно, коли вібрації були відтворені точно, в той час, як перемішані й зворотні версії викликали більш рідкісні відповіді. Усі відповіді також супроводжувалися деякими варіаціями в кольорі каракатиць.

У результаті вчені дійшли висновку, що каракатиці, ймовірно, використовують власну мову жестів для спілкування.

Раніше Фокус писав про те, що вчені з'ясували, що каракатиці мають неймовірно хорошу пам'ять.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader