Телескоп Хаббл зробив вражаюче фото далекої галактики
Телескоп Хаббл зробив вражаюче фото далекої галактики

Телескоп Хаббл зробив вражаюче фото далекої галактики

Європейське космічне агентство показало зображення галактики NGC 3596, зроблене телескопом Хаббл за 90 мільйонів світлових років від нас.

Космічний телескоп Хаббл зробив захопливе фото спіральної галактики NGC 3596, що розташована у сузір’ї Лева на відстані близько 90 мільйонів світлових років від Землі.

Знімок, опублікований Європейським космічним агентством (), поєднує дані у шести довжинах хвиль і дозволяє побачити галактику в надзвичайно високій деталізації.

NGC 3596 була відкрита ще у 1784 році британським астрономом Вільямом Гершелем. Сьогодні ж вона демонструє нам свої елегантно вигнуті спіральні рукави, що обгортають яскраве золотисте ядро.

У цих рукавах – зорі, газ і пил, саме тут відбувається активне формування нових зірок. Яскраві рожеві плями вказують на області їх народження, а розсип блакитних молодих зірок тягнеться вздовж структури.

Попри величезну кількість спіральних галактик у Всесвіті, точний механізм формування їхніх рукавів досі не до кінця зрозумілий. Учені більше не вважають рукави постійними структурами. Сучасна теорія говорить, що це зони підвищеної щільності – “хвилі”, які уповільнюють рух зір і газу, створюючи ефект спіралі.

Раніше повідомлялося, що ESA опублікувало зображення невеликої частини однієї з найвідоміших туманностей нашої галактики – Розетка.



Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader