У Франківську зафіксували книжковий рекорд України
У Франківську зафіксували книжковий рекорд України

У Франківську зафіксували книжковий рекорд України

В Івано-Франківську зафіксували рекорд України у номінації «Найбільша краєзнавча книжкова серія з історії одного міста».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

У Франківську зафіксували книжковий рекорд України - Фото 1

«Фіксуємо надзвичайно цікавий рекорд - «Найбільша краєзнавча книжкова серія з історії одного міста». Організатори - Івано-Франківське історико-краєзнавче об’єднання «Моє місто». В Івано-Франківську - вперше з усіх міст України - видана історико-краєзнавча серія видань про наше місто у кількості 51 книга», - зазначив експерт Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.

У Франківську зафіксували книжковий рекорд України - Фото 2

Видання книг про історію Івано-Франківська розпочалося 18 років тому. Місцеві краєзнавці, відзначивши брак інформації з цієї тематики, об’єдналися у товариство «Моє місто» і видали першу збірку.

«Почали ми з книжки Грибовича, якого вважають першим автором історії нашого міста. Існувала думка, що цей автор був втрачений, але Іван Бондарев дослідив тодішні газети і зібрав під однією обкладинкою його статті», - розповів директор видавництва «Лілея-НВ» Василь Іваночко.

Загалом за перші чотири роки роботи товариство «Моє місто» видало 30 книжок про історію Івано-Франківська.

У Франківську зафіксували книжковий рекорд України - Фото 3

«Ми були натхненні, було багато невідомих сторінок, багато відомих, але не перекладених книжок польською та німецькою, які ми хотіли оприлюднити. Коли ми дійшли до 50 книги, то виявилось, що такої серії краєзнавчих видань в Україні немає», - зауважив голова історико-краєзнавчого об’єднання «Моє місто» Зеновій Жеребецький.

За його словами, до товариства нині входять вісім краєзнавців. Три книги з серії належать краєзнавцю, а нині - військовослужбовцю ЗСУ Івану Бондареву.

«Перша моя книга була присвячена магнатам Потоцьким і військово-політичній історії нашого міста, тобто, хто захоплював місто, які війни були. Друга - про пам’ятники Івано-Франківська (Станиславова), яких вже немає, від польських часів і до радянської доби. У нас, виявляється, було п’ять пам’ятників Сталіну… Третя моя книжка - про найбільшу в Галичині в’язницю «Діброва», яка знаходилась на вулиці Чорновола», - розповів Бондарев.

Свою 51 книгу краєзнавці присвятили художникам Івано-Франківська.

«Є вже й 52 книга, яка підписана до друку, це - «Краєзнавці Івано-Франківська». Думаю, вона викличе немалий резонанс, бо там є нові тексти. Нам вдалося відшукати невідомі фотографії краєзнавців, про яких ніхто не знав. У цьому нам допомогли Польський інститут в Америці і державний архів області», - зауважив завідувач кафедри політичних наук Прикарпатського національного університету професор Іван Монолатій.

Сьогодні в Івано-Франківську відзначають День міста.

Як повідомляв Укрінформ, раніше в Івано-Франківськуколекція писанок з українськими гербами встановила рекорд України.

Теги за темою
Івано-Франківськ
Джерело матеріала
loader
loader