Угода зі США про копалини: що про неї думають українці
Угода зі США про копалини: що про неї думають українці

Угода зі США про копалини: що про неї думають українці

Угода зі США про копалини: що про неї думають українці

Соціологи розпитали громадян, як, на їхню думку, на Україну вплине угода зі США про копалини.

На думку 47% опитаних українців, угода про копалини,підписана між Україною та США, скоріше позитивно вплине на нашу державу. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Про швидше негативні наслідки від підписання угоди зазначили 22% респондентів, а ще 19% вважають, що воно ніяк не вплине на Україну. Решта 12% не змогли визначитися із відповіддю.

«Таким чином, наразі баланс позитивних-негативних очікувань становить +25% (тобто переважають позитивні очікування)», – зазначають у КМІС.

Респондентам також поставили питання про довіру до окремих українських публічних осіб. Це дозволило побачити, як сприймають підписання угоди про копалини ті, хто довіряє різним особам.

КМІС

«Результати опитування засвідчують, що наразі українці переважно мають позитивні очікування від Угоди про копалини і меншість має саме негативні очікування. При чому ми також бачимо, що серед тих, хто довіряє відомим публічним особам, зокрема лідерам політичної опозиції, також переважають позитивні очікування від Угоди. Винятком є прихильники Ю. Бойка і (меншою мірою) – О. Арестовича», – зазначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

КМІС з 2 травня 2025 року почав заплановане заздалегідь власне опитування, до якого в останній момент додали запитання про сприйняття наслідків Угоди про копалини. Польовий етап опитування має тривати до середини травня 2025 року. Але станом на 6 травня методом телефонних інтерв’ю за всеукраїнською вибіркою дорослих громадян опитали 561 людину. В опитуванні брали участь громадяни, які проживають на підконтрольній уряду України території.

Цієї кількості достатньо для розуміння попередніх результатів (з урахуванням похибки, яка становить 5,4% при довірчій імовірності 95% та дизайн-ефекті 1,3) і за досвідом КМІС остаточні результати принципово відрізнятися не будуть.

Нагадаємо, в ніч на 1 травня Україна та США підписали угоду про доступ до природних ресурсів України та створення Інвестиційного фонду відбудови. Вона передбачає: рівноправне партнерство, відсутність боргів за нашою державою, захист національної власності України, залучення додаткових інвестицій США, податкові гарантії, наповнення фонду 50% доходу від нових ліцензій на проєкти у сфері критичних матеріалів, нафти й газу.

Окрім того, повна власність і контроль над усіма ресурсами в рамках цієї домовленості залишаються за Україною. За даними ЗМІ, у документі прописано перелік 57 мінералів та корисних копалин, які видобуватимуть країни. Серед них літій, золото, графіт, уран та інші. У Раді документ зможуть ратифікувати вже 8 травня. Профільний комітет ВРУ вже підтримав ратифікацію документа

У статті «Україна зобов'язана, США очікують». Подробиці «паритетного» партнерства з США» Юлія Самаєва дала оцінку свою оцінку «ресурсним» перемогам і поразкам уряду.

Джерело матеріала
loader
loader