Двері Сікстинської капели зачинилися: у Ватикані почався конклав
Двері Сікстинської капели зачинилися: у Ватикані почався конклав

Двері Сікстинської капели зачинилися: у Ватикані почався конклав

Двері закрили для сторонніх після слів архієпископа Дієго Джованні Равеллі "Extra omnes", що латиною означає "всім вийти". У голосуванні візьмуть участь 133 кардинали, водночас явного фаворита на пост глави Римо-католицької церкви поки що не виявлено.

Про це пише CNN.

Архієпископ зачиняє двері в Сикстинську капелу

Однак цей старовинний процес трохи оновили: Ватикан планує використовувати глушилки сигналів навколо Сикстинської капели, щоб запобігти електронному спостереженню або зв'язку за межами конклаву. Кардиналам також довелося відмовитися від своїх телефонів і всіх електронних пристроїв. Також телеканали вестимуть пряму трансляцію труби, з якої піде білий, або чорний дим.

Уже відомі деякі фаворити на посаду, яку раніше обіймав Франциск. Ці кардинали відомі як "papabile": це кардинал Луїс Антоніо Тагле з Філіппін, кардинал Жеральда Лакруа з Квебека і кардинал Джозеф Тобіна зі Сполучених Штатів. Ці троє, як вважається, мають шанс стати наступним Папою Римським, хоча явного фаворита немає.

Враховуючи, що кардинал Джованні Ре, 91-річний декан Колегії кардиналів, занадто старий, щоб голосувати на конклаві, завдання керівництва виборами лягає на плечі ключового союзника покійного Папи Франциска.

У соцмережах транслюватимуть вид на трубу з якої має піти білий, або чорний дим

70-річний кардинал П'єтро Паролін, який обіймав посаду державного секретаря Ватикану від початку папства Франциска, є найвисокопоставленішим кардиналом у віці до 80 років, і тому буде відігравати ключову роль у майбутні дні.

До того, як стати держсекретарем, Паролін близько 30 років служив дипломатом Ватикану і добре знайомий з Курією, центральним керівним органом церкви. Паролін не тільки головує на виборах, а й є одним із фаворитів на них.

Експерти вважають, що наступний Папа буде більш консервативним, ніж Франциск. Перед конклавом усім кардиналам роздали книгу про їхніх колег. У доповіді під назвою "Звіт колегії кардиналів" містяться відомості про приблизно 40 кандидатів на папський престол, включно з аналізом їхніх позицій із таких питань, як благословення одностатевих шлюбів, висвячення жінок-дияконів і вчення церкви про контрацепцію.

І підтекст "звіту" — це мета обрати Папу, який поведе церкву в напрямку, відмінному від поглядів Папи Франциска, чиї прогресивні реформи викликали гнів деяких консерваторів.

Сикстинська капела, де обиратимуть Папу Римського
Фото: Vatican News

Сьогодні відбудеться тільки один тур голосування, але протягом наступних чотирьох днів може бути проведено до чотирьох турів — два вранці і два вдень.

Якщо до кінця четвертого дня переможця все ще не буде визначено, на п'ятий день голосування проводитися не буде, і натомість буде надано можливість помолитися, спокійно поміркувати і неформально обговорити всі питання.

Після цієї паузи голосування відновиться не пізніше, ніж через день і триватиме ще сім турів до наступної перерви.

Якщо тупикова ситуація збережеться, кардинали зможуть проголосувати за двох кандидатів, які лідирують у попередньому бюлетені; у цьому разі знадобиться лише абсолютна більшість голосів.

Однак голосування навряд чи затягнеться так надовго. Попередні два папи, Бенедикт XVI і Франциск, були призначені на другий день голосування. До них Іоанн Павло II був призначений на третій день.

Робітники встановлюють трубу з якої піде білий, або чорний дим
Фото: Vatican News

Хоча це було б немислимо в сучасну епоху, найтриваліший папський конклав тривав майже три роки, з листопада 1268 року по вересень 1271 року, через політичну боротьбу між кардиналами.

Нагадаємо, раніше Фокус писав про те, хто може стати новим Папою Римським.

Теги за темою
вибори Італія
Джерело матеріала
loader
loader