/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F26af400397d0799daa6fa8e59ee581fd.jpg)
Вилов 17-річних та студентів, "купівля" авто: у ТЦК відреагували на скандальне відео з інструкціями щодо пошуку "ухилянтів"
У Житомирському обласному ТЦК та СП прокоментували "злите" відео наради з вказівками, як шукати потенційних мобілізованих.
Як передає "Хвиля", про це повідомляється на сторінці у Фейсбук.
Зазначимо, що на відео керівник давав інструкції підлеглим, як шукати призовників, зокрема просив перевірити студентів, які не мають права на відстрочку, кількість розшукуваних заброньованих, перевірити працівників підприємств та інше.
При цьому на нараді прямим текстом закликають використовувати шахрайські дії, відловлювати 17-річних, а також купувати фейкові автомобілі для виконання плану мобілізації.
"Панове офіцери, відразу орієнтую, що плануйте оповіщення, заходи оповіщення, таким чином ... щоб забезпечити виконання завдання. Розслаблення того, як було у квітні, не буде... Не лише на поліцію сподіваємось, кого нам приведе, чи на групу оповіщення. А також інші заходи. Це власники зброї, шукаємо через поліцію, шукаємо серед осіб, які підлягають приписці 2008 року. Шукаємо у навчальних закладах студентів, які навчаються та не мають права на відстрочку або підлягають відрахуванню. Авто.Ріа - "купуємо" автомобілі у цих людей. Будь-які засоби, варіанти, вітаються" - йшлося на нараді.
У відповідь на оприлюднене відео в Житомирському ТЦК та СП заявили, що ворог не припиняє спроб дискредитувати діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, вдаючись до інформаційних маніпуляцій і кібератак.
"Нещодавно була здійснена хакерська атака на систему ТЦК та СП Житомирської області. В результаті до мережі потрапив відеозапис службової наради посадових осіб, оприлюднений з метою маніпулювання громадською думкою, обурення у суспільстві, посіву сумнівів щодо законності роботи ТЦК та СП і загальної дестабілізації", - йдеться в повідомленні.
Там також наголосили, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки діють виключно в межах чинного законодавства України і у спосіб, передбачений законом.
"Це чітко відзначалося і під час службової наради. За цим фактом призначено службову перевірку. Спільно з фахівцями з кібербезпеки вже вжито всіх необхідних заходів для відновлення захисту інформаційних систем", — додали в Житомирському ТЦК та СП.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F5e49fe3c899759ba5b4aded71f3cec6f.jpg)
Нагадаємо, юрист пояснив, скільки може тривати розшук від ТЦК.
