Біолог розповів про найцінніший пакет, втрачений на борту «Титаніка»
Біолог розповів про найцінніший пакет, втрачений на борту «Титаніка»

Біолог розповів про найцінніший пакет, втрачений на борту «Титаніка»

Найцінніший пакунок, втрачений на «Титаніку», – понад 40 ящиків екзотичного пір’я, застрахованих на понад $2 млн. Воно походило від «величезних» птахів і призначалося для нью-йоркських модисток, пише біолог Скотт Треверс для Forbes, повідомляє «Главком».

Серед інших втрат – картина Меррі-Жозефа Блонделя «Черкеска у ванній», на яку подали позов на $100 тис. (еквівалент $2 млн); коштовне видання «Рубайят» Омара Хайяма; п’ять роялів Steinway; автомобіль Renault 1912 року; перші видання Френсіса Бекона; порцеляна та опіум.

На початку XX століття капелюшна мода в США потребувала все більше пір’я. Пір’я чапель, страусів, навіть цілі пташині тіла ставали частиною розкішних головних уборів. Попит з боку модисток, таких як Керолайн Ребу й Ліллі Даш, спричинив масове винищення птахів.

Найбільше постраждав каролінський папуга: його яскраве оперення було дуже популярним для виготовлення капелюхів, і популяція швидко зникла. Полювання особливо активізувалося в періоди розмноження, що пришвидшило зникнення.

Реакцією стало створення Товариства Одюбона та ухвалення у 1918 році Закону про мігруючих птахів. Це стало поворотним моментом у захисті дикої природи. Але для каролінського папуги було запізно – він став жертвою моди, яка невдовзі зникла.

Джерело матеріала
loader
loader