Кошта: Не можемо прийняти фейковий мир, бо «заморожування» в Україні може стати основою для нових воєн
Кошта: Не можемо прийняти фейковий мир, бо «заморожування» в Україні може стати основою для нових воєн

Кошта: Не можемо прийняти фейковий мир, бо «заморожування» в Україні може стати основою для нових воєн

Від досягнення справедливого, всеохоплюючого та тривалого миру в Україні залежить збереження світового порядку, що оснований на правилах, дотримання базових принципів Статуту ООН, майбутнє безпеки Європи та усього світу.

Про це під час виступу в Європейському університеті Флоренції, Італія, заявив президент Європейської ради Антоніу Кошта, повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт Євроради.

«Безпека України є безпекою Європи. Ми розуміємо, що російська загроза виходить за межі України. Росія домінує над Білоруссю, має військову присутність в Молдові й у Грузії. Вона кидає тінь на країни Балтії, на східний кордон Європейського Союзу, на наші демократичні системи та на критичну інфраструктуру. Якщо Росія вважає, що кордони України є лише лініями на мапі, чому вона має поважати кордони будь-яких інших країн? Будь-яка мирна угода не може надавати Росії можливості будь-коли атакувати знову. Вона не може бути винагородою для агресора», - наголосив президент Євроради.

Він зауважив, що Європейський Союзпрагне досягти справедливого та тривалого миру в Україні і підтримує ініціативи щодо цього в рамках «коаліції охочих», або «коаліції волі», що була нещодавно сформована. Ці зусилля також відповідають ініціативам президента Сполучених Штатів, що спрямовані на забезпечення надійних гарантій безпеки для України.

Кошта висловив переконання, що сьогодні, як і 80 років тому, трансатлантичні партнери мають бути знову «силою добра» для усього світу. Вони мають об’єднати зусилля, щоб гарантувати, що Росія більше ніколи не буде загрозою для України, для Європи, для власних сусідів, що Росія перестане бути загрозою для міжнародної безпеки.

«ЄС був створений як проєкт миру, але наразі Європа постає перед найбільшим іспитом протягом багатьох поколінь. На жаль, сьогодні, у День миру, ми не можемо святкувати мир, тому що війна повернулася на наш континент, у вигляді жорстокої російської агресії проти України. Мир, як ми це бачимо зараз, ніколи не є даністю, його треба постійно захищати, як шляхом дипломатії, так і ясністю (позицій), стійкістю та, якщо необхідно, силою», - зазначив президент Євроради.

Він зауважив, що російська агресивна війна проти України розвіяла багато невиправданих припущень, - наприклад про те, що економічна взаємозалежність може запобігти агресії, що кордони після завершення «холодної війни» стали недоторканими, а мир в Європі – самодостатнім. Цей мир, за словами європейського лідера, необхідно постійно захищати, особливо в умовах, коли авторитарні режими кидають виклик його основам, як і цінностям й принципам, на яких побудований Європейський Союз.

«Заморожування та припинення вогню в Україні може стати основою для майбутніх воєн… Ми не можемо повторити Афганістан, ми не можемо прийняти фейковий мир, будь-то в Газі або в Україні. Європа має підтримувати Україну на шляху до справедливого, всеохоплюючого та тривалого миру. Ми підтримуємо рішення «двох держав» на Близькому Сході, та взаємодіємо з Арабською Лігою у проєктах з відновлення Гази. Ми підтримуємо мир за великим рахунком, справжній та структурований мир для всіх, також і тут, у Європі», - сказав Кошта.

Він зазначив, що війну в Україні не можливо сприймати як конфлікт «десь на сході», або розглядати як війну «десь в Європі», оскільки ця війна має глобальний вимір і може назавжди зруйнувати світовий порядок, що оснований на правилах, порушити ключові принципи Статуту ООН та призвести до ескалації в інших регіонах світу.

«Як ми можемо досягати передбачуваності у наших міжнародних відносинах, якщо постійний член Ради Безпеки постійно порушує Статут Об’єднаних Націй? Підтримуючи Україну, ми підтримуємо Статут ООН, міжнародний порядок, що оснований на правилах, - в Європі, в Африці, на Близькому Сході, у будь-якому регіоні світу. Зберігаючи тиск на Росію через санкції, ми обмежуємо її здатність вести війну, скорочуємо її економіку та зберігаємо важелі для реальних поступок з боку Росії. Допомога Україні є підтвердженням мирного проєкту Європи, визнання того, що мир означає наявність справедливості, суверенітету та взаємної безпеки», - наголосив президент Євроради.

Як повідомлялося, Спеціальна Європейчська рада, що відбулася в Брюсселі 6 березня, визначила термінові заходи зі зміцнення оборони країн ЄС та підтвердила непохитну підтримку України в боротьбі проти російської агресії.

Теги за темою
Україна новини світу
Джерело матеріала
loader