Космічний апарат засняв приголомшливе виверження на Сонці
Космічний апарат засняв приголомшливе виверження на Сонці

Космічний апарат засняв приголомшливе виверження на Сонці

7 травня відбулося масштабне виверження сонячної плазми (філамента), яке стало вражаючим видовищем. Воно охопило східний край Сонця та простягнулося глибоко в його диск. Про це пише Space.

- Сонце демонструє, що воно все ще здатне на активність, водночас уникаючи будь-якого впливу на Землю за будь-яку ціну, - написала метеоролог із космічної погоди Сара Хусал у своєму дописі на платформі X.

Цього разу виверження філамента не було спрямоване на Землю, тому впливу на планету не очікується. Зазвичай сонячна плазма долає шлях до Землі за 2-3 дні, але цього разу фахівці прогнозують лише слабкий ковзний удар попередніх корональних викидів 8-9 травня. Це може викликати незначну геомагнітну бурю рівня G1. 

Філаменти - це холодні й щільні стрічки сонячної плазми, які утримуються магнітними полями над поверхнею Сонця. Коли вони стають нестабільними, можуть драматично вибухати, іноді викидаючи корональні маси (CME) - потужні викиди плазми та магнітних полів, здатні спричинити геомагнітні бурі на Землі.

Це явище було зафіксоване з надзвичайною деталізацією за допомогою телескопа для спостереження за крайнім ультрафіолетовим випромінюванням (EUV) - Solar Ultraviolet Imager (SUVI) - на борту космічного апарата NOAA GOES-19. SUVI дозволив спостерігати за виверженням протуберанця, яке наочно демонструє динамічну поведінку Сонця.

The Sun is doing just enough to show that it still has what it takes to produce activity while also dodging Earth at all costs. 😂 https://t.co/UJlTe2d9HV

— ☀️ Sara Housseal ☀️ (@SNHWx) May 7, 2025

  • 18 квітня нове дослідження вчених показало, що несподівана інтенсивність нинішнього сонячного максимуму може бути частково пов'язана з менш відомим 100-річним циклом Сонця, який тільки-но починає активізуватися.
  • 4 березня космічний апарат Blue Ghost від Firefly Aerospace зробив чудовий знімок сходу Сонця на Місяці після своєї історичної посадки на супутнику Землі.
Теги за темою
Космос вчені
Джерело матеріала
loader
loader