Міноборони ініціює міжнародні проєкти для підвищення ядерної та радіологічної безпеки
Міноборони ініціює міжнародні проєкти для підвищення ядерної та радіологічної безпеки

Міноборони ініціює міжнародні проєкти для підвищення ядерної та радіологічної безпеки

Міністерство оборони України представило міжнародним донорам і партнерам пропозиції співпраці в галузі ядерної та радіологічної безпеки в Україні.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міноборони.

Проєкти були представлені на засіданні робочої підгрупи з ядерної та радіологічної безпеки Глобального партнерства (GPNRSWG). Захід відбувся у молдовській столиці Кишинев за ініціативи Міністерства закордонних справ Канади.

Заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Валерій Вебер наголосив, що посилення фізичного захисту радіаційно небезпечних об’єктів і нарощення національного потенціалу у сфері ядерної та радіологічної безпеки є одним із пріоритетів Міноборони. Особливо, зауважив він, після анексії Криму в 2014 році та з початком повномасштабної збройної агресії РФ в лютому 2022 року.

Вебер зазначив, що, враховуючи глобальні ризики і випадки терористичних атак на ядерні об’єкти, оборонне відомство сприяє Національній гвардії України та Службі безпеки України в запобіганні можливих терактів, зокрема шляхом нарощування сил і засобів протиповітряної оборони ядерних об’єктів.

Також Міноборони утримує кілька успадкованих від Радянського Союзу "могильників" радіоактивних відходів, що наповнені джерелами іонізуючого випромінювання, які використовувались у спеціальній військовій техніці і приладах.

"Задля зменшення впливу радіаційних відходів на довкілля та цивільне населення, ми хочемо здійснити їхнє перезахоронення. Проте це можна реалізувати лише за підтримки міжнародних партнерів, оскільки повномасштабне військове вторгнення Росії забирає значні фінансові ресурси", – зауважив Вебер.

Він додав, що подібний позитивний приклад вже існує – у 2018 році в рамках Трастового фонду НАТО було здійснене захоронення радіоактивних відходів об'єкта "Цибулеве".

Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї і матеріалів масового знищення – це міжнародна ініціатива під керівництвом країн G7, до складу якої входить 31 країна.

Як повідомляв Укрінформ, фахівці системи Міністерства оборони України вперше беруть участь у розробці нового проєкту Науково-технічної стратегії НАТО.

Фото: Міноборони

Теги за темою
НАТО Міноборони
Джерело матеріала
loader