Угода про надра з Україною не дасть ворожим силам закріпитися в регіоні - конгресмен США
Угода про надра з Україною не дасть ворожим силам закріпитися в регіоні - конгресмен США

Угода про надра з Україною не дасть ворожим силам закріпитися в регіоні - конгресмен США

Угода між Україною та США про корисні копалини сприятиме регіональній стабільності та є частиною "ширшої ініціативи не дати ворожим зовнішнім силам закріпитися в цьому важливому регіоні".

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив у своєму відеозверненні до учасників Київського безпекового форуму конгресмен-республіканець, член Палати представників від Нью-Йорка Майк Лоулер.

"Сполучені Штати повинні й надалі твердо стояти на захисті безпеки в регіоні. Зміцнення трансатлантичного партнерства – це не лише дипломатичні зусилля, а й реальні кроки, спрямовані на посилення співпраці в регіоні, розширення економічних зв’язків та протидії агресорам, щоб їхні спроби підірвати демократії у Східній Європі зазнали поразки. Стратегічні інвестиції в енергетичну інфраструктуру, кібербезпеку та рідкісноземельні копалини, не лише допомагають стримувати іноземний вплив, а й посилюють безпеку СШАта зміцнюють стійкість глобальних ланцюгів постачання", - заявив він.

За словами конгресмена-республіканця, Сполучені Штати "повинні відігравати провідну роль у формуванні підходів до видобутку й захисту цих ресурсів".

"Наприклад, нещодавно підписана угода між США та Україною про корисні копалини – це важливий крок до забезпечення доступу до стратегічних ресурсів, які зміцнюють світові ланцюги постачання, створюють робочі місця та підтримують стабільність у регіоні. Ця угода є частиною ширшої ініціативи не дати ворожим зовнішнім силам закріпитися в цьому важливому регіоні", - заявив Лоулер.

За його словами, підтримуючи Україну, Сполучені Штати захищають не лише її, але й також оберігають сусідню Молдову та інші демократичні країни в регіоні "від зовнішніх агресорів".

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 8 травня ухвалила закон "Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови".

Невдовзі на розгляд уряду мають надійти ще щонайменше дві угоди, які регулюватимуть запуск фонду. Передбачається, що фонд повноцінно запрацює впродовж кількох тижнів.

Фото: Tom Williams/CQ Roll Call

Теги за темою
Україна США
Джерело матеріала
loader
loader