/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fcec0adac4cdd27fd53d9c545de3deb70.jpg)
Здогадуються одиниці: що означає дивний червоний хрест на світлофорі
Ви дізнаєтеся:
Про принцип роботи світлофора знають навіть школярі. Однак, на дорозі можна зустріти сигнал, який зібʼє з пантелику навіть досвідчених водіїв - це червоний плюс, що зображений на деяких світлофорах. Главред вирішив розібратися, де саме встановлюють цей, на перший погляд, незвичний сигнал і що він насправді означає.
Червоний, жовтий, зелений - немає нічого складного. Іноді в Україні можна зустріти ще стрілки у додаткових секціях світлофорів.
Однак в інших країнах є сигнали, які можуть заплутати навіть водіїв з досвідом. Прикладом є світлофор із червоним знаком "плюс", який зустрічається, наприклад, у Парижі, та називається "грецький хрест".
Як повідомляє Auto Swiat, основна функція сигналу – інформувати водіїв, які збираються здійснити лівий поворот на перехресті.
Наприклад, якщо червоний плюс світиться - це означає, що зустрічний рух заблоковано червоним світлом. Водій може повертати ліворуч без ризику зіткнення. У разі вимкнення сигналу водії повинні пам’ятати, що назустріч можуть їхати інші автомобілі, тому повертати потрібно дуже обережно.
Зазвичай "грецький хрест" можна зустріти у країнах Європи з великою транспортною завантаженістю. Відповідний знак допомагає уникати заторів у пікові години руху.
Читайте також:
Який вигляд мав найперший світлофор?
Світлофор управлявся вручну і мав дві семафорні стрілки: підняті горизонтально означали сигнал "стоп", а опущені під кутом у 45° - рух з обережністю. У темний час доби використовували обертовий газовий ліхтар, за допомогою якого подавали, відповідно, сигнали червоного і зеленого кольорів.
