/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fe1ec8e0674b0279898b17984bbc32a30.jpg)
Експерт назвав «місток» до порозуміння України з Угорщиною
Таку думку він висловив на євроінтеграційному форумі "Діалоги про Європу-2025", передає кореспондент Укрінформу.
"Українці отримують переважно негативні новини про Угорщину. Але ж є і позитивні! Я б просив вас усе-таки дивитись на те, що робить Угорщина. Містком до порозуміння можуть бути українці в Угорщині та угорці в Україні. Вкотре наголошую: приїдьте до Угорщини й відчуйте, що угорці ставлять до вас добре. Ви часто можете побачити в Угорщині українські прапори, які розвішані поруч із угорськими. Є також різні таблички українською та угорською мовами. Всі українські символи можуть використовуватися в Угорщині абсолютно вільно", - зазначив він.
За словами Демка, до 2022 року в Угорщині була невелика українська меншина.
"З часу повномасштабного вторгнення вона збільшилася й тепер становить понад 100 тисяч. Звичайно, я вірю, що вони будуть мати можливість повернутися до щасливої України після війни. Минулого року Угорщина відкрила першу українську школу. Це відбулося відразу після зустрічі Президента Зеленського і Прем'єр-міністра Орбана. Зараз там вчаться понад 300 українських дітей, вони вчаться рідною мовою. Тоді Орбан сказав, що відкриє в Угорщині стільки шкіл для українських дітей до 18 років, скільки буде потрібно. І це так відбувається. Вже зараз у процесі запуск другої школи. Я не знаю, чи подібні школи є в інших європейських країнах", - сказав він.
Угорський експерт також зазначив, що інтеграція України в ЄС - важливий момент для України. Він наголосив, що в цій ситуації важливо розуміти, що всі проблемні питання можуть бути вирішені, але для цього необхідно глибше зрозуміти іншу сторону.
"Саме тому я завжди з радістю приїжджаю в Україну. І вважаю, що все більше і більше українців мають приїжджати в Угорщину і побачити те, про що я говорив. Нам потрібний такий діалог", - переконаний Демко.
Він також зазначив, що труднощі й дебати щодо вступу в ЄС між двома європейськими країнами, це не є чимось унікальним чи особливим у Європейському Союзі: "Насправді, у Європейському Союзі є дуже багато дебатів. Там ведуться дуже гарячі дебати. Подивіться на Хорватію та Словенію. Це дві сусідні країни, які боролися з Сербією в 91-му році. Коли Хорватія почала приєднуватися до ЄС, Словенія сказала, що вона має територіальні претензії. Тобто спірні питання виникали навіть у тих країнах, які разом пройшли непростий період війни. Дебати між Словенією і Хорватією ведуться досі".
Як повідомляв Укрінформ, на Закарпатті проходить євроінтеграційний форум "Діалоги про Європу", де дискутують з європейськими інтелектуалами Центральної та Західної Європи про інтеграцію України в ЄС.
Для участі в серії відкритих та закритих дискусій на форум на Закарпаття з’їхалися публічні інтелектуали та політичні експерти з України, Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Німеччини, Вірменії та Хорватії.
Фото: Інститут центральноєвропейської стратегії
