Фон дер Ляєн - про зустріч із Мерцом: Ми говорили про Україну та 30-денне припинення вогню
Фон дер Ляєн - про зустріч із Мерцом: Ми говорили про Україну та 30-денне припинення вогню

Фон дер Ляєн - про зустріч із Мерцом: Ми говорили про Україну та 30-денне припинення вогню

Ініціатива президентів США і України щодо безумовного припинення вогню на 30 діб має бути прийнята та належним чином імплементована. При цьому ЄС має продовжувати підтримку України, щоб забезпечити для неї позицію сили у будь-яких майбутніх мирних переговорах.

Про це 9 травня у Брюсселі на пресконференції за підсумками переговорів з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми обговорили Україну. Перш за все, є дуже важливим, щоб 30-денне припинення вогню, яке було запропоноване президентами Трампом і Зеленським, було прийнято та належним чином імплементовано. Водночас ми маємо багато зробити, щоб привести Україну в позицію сили. Це включає подальшу підтримку – економічну, військову й політичну. Ми обоє підкреслили, що хочемо досягти справедливого та тривалого миру (в Україні)», – зазначила фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що реалізація цієї мети також потребуватиме додаткових витрат на оборону в Європейському Союзі. У цьому контексті вона привітала ініціативу канцлера Німеччини щодо суттєвого підвищення оборонних витрат у власній країні.

«В частині реалізації плану "Готовність-2030" ми погодилися з необхідністю завершити створення його інструментів – SAFE ("Безпека та дії для Європи" – ред.) та національних фіскальних виключень. За допомогою SAFE ми забезпечимо 150 млрд євро у кредитах за підтримки ЄС. Це є дуже важливим, оскільки надасть нам можливість робити спільне замовлення та інвестувати в оборонну промисловість України», – додала фон дер Ляєн.

Як повідомлялося, цього ЄС ухвалив так звану Білу книгу з майбутнього європейської оборони, яка має також назву «Готовність-2030» та передбачає термінові заходи із збільшення оборонних витрат і нарощування оборонного виробництва в країнах ЄС.

Для створення відповідних стимулів для європейської оборонної промисловості Єврокомісія запропонувала програму SAFE, яка відриває країнам-членам шлях до кредитних ресурсів в обсязі 150 млрд євро під гарантії Європейського Союзу. Ця програма також надає країнам-членам ЄС можливість розміщувати оборонні замовлення та вкладати інвестиції у розвиток оборонної промисловості України.

Фото: European Union

Теги за темою
Україна війна Євросоюз
Джерело матеріала
loader
loader