/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F50547cae13698718f83c34e9bdc70b6e.jpg)
Єврокомісар з оборони назвав 5 помилок, які ризикує зробити Захід у питанні війни РФ та України
Єврокомісар з оборони Андрюс Кубілюс на прикладах уроків Другої світової перерахував п’ять помилок, які країни Заходу ризикують повторити у питанні російсько-української війни.
Як повідомляє "Європейська правда", про це він сказав у своєму виступі на Київському безпековому форумі 8 травня.
Першою помилкою єврокомісар назвав недостатню допомогу Україні.
Він зазначив, що ЄС і США за ці три роки щорічно надавали близько 40 млрд євро, у приблизно рівній пропорції – що значні цифри, але менше 0,1% їхнього ВВП, і менше, ніж вони витрачають на власні оборонні потреби.
Кубілюс назвав це нелогічним підходом у ситуації, коли Україна, захищаючись сама, захищає інші країни Заходу від того самого ворога.
Другою помилкою він назвав неспроможність "для декого" чітко розрізнити агресора і жертву у цій війні, третьою – сподівання на хороші відносини з агресором-Путіним після того, як у російсько-українській війні настане затишшя.
"НАТО і всі ми вважаємо Росію найбільшою загрозою для європейської безпеки.
НАТО готується радикально посилити готовність стримувати російську агресію.
Неможливо планувати "дружні відносини" з найбільшою загрозою, і вимагати підвищення оборонних витрат, щоб стримувати цю найбільшу загрозу", – зазначив єврокомісар з оборони, натякаючи на президента США Дональда Трампа.
"Втілення у життя обіцянки "дружби" з агресором Путіним заохотить його продовжувати агресивну внутрішню і зовнішню політику, внесе сум’яття у лави західних демократій і заохотить до агресивної політики інші авторитарні режими", – наголосив Кубілюс.
Четвертою помилкою він назвав визнання окупації Криму та нагадав, що саме зрада Чехословаччини у 1938 році "відкрила ворота" для подальшої агресії гітлерівської Німеччини у Європі.
"історія чітко вчить нас що у поворотні моменти історії лідери можуть зіграти роль або Чемберлена, або Черчилля, Рузвельта чи Рейгана… Вимоги до України віддати частину своєї території агресору Путіну – це буквальне й трагічне повторення історичної помилки Чемберлена", – наголосив Андрюс Кубілюс.
П’ятою потенційною помилкою Кубілюс назвав відмову Україні у можливості вступити до НАТО.
"Росія вимагає, щоб Україна ніколи не стала членом НАТО не тому, що боїться нападу НАТО через територію України, а тому що боїться, що НАТО захищатиме Україну від наступної російської агресії", – наголосив він.
Також 8 травня міністри закордонних справ держав Балтії, Польщі, Чехії, Молдови та України опублікували спільну колонку, у якій пояснюють на висновках з Другої світової війни, які сценарії завершення російсько-української війни є небезпечними і неприйнятними.
Прем'єр-міністр Британії Кір Стармер у цей день попередив, що вторгнення РФ в Україну показує, що Друга світова війна не є "лише історією".

