Наздогнати і перегнати Захід: ШІ допомагає Китаю робити винищувачі нового покоління
Наздогнати і перегнати Захід: ШІ допомагає Китаю робити винищувачі нового покоління

Наздогнати і перегнати Захід: ШІ допомагає Китаю робити винищувачі нового покоління

Китай взяв на озброєння новий інструмент штучного інтелекту DeepSeek. ШІ допомагає розробляти новітні бойові літаки — винищувачі-невидимки шостого покоління J-35 і J-50.

Про це повідомляє interestingengineering.com.

Видання посилається на слова головного конструктора Шеньянського інституту авіабудування Ван Юнціна. Той, зокрема, заявив, що його інженерні групи почали систематично впроваджувати DeepSeek у цикл розробки бойових літаків нового покоління. Зазначимо, що і сама модель DeepSeek була розроблена в Китаї.

За словами Ван Юнціна, його команда вирішила спробувати використати ШІ не тільки для автоматизації, а й як концептуального помічника у розв'язанні складних завдань проєктування та системної інтеграції. Схоже, DeepSeek дійсно може допомогти прискорити аналіз і надати нові рішення технічних проблем.

Штучний інтелект — це не просто периферійний інструмент, він впроваджується в основні робочі процеси, наголосив Ван Юнцин.

Як один із прикладів він навів автоматизацію трудомістких процедур перевірки та огляду, що дає змогу старшим інженерам переспрямовувати інтелектуальні ресурси на вирішення високопріоритетних завдань і архітектуру систем.

Китайські літаки-невидимки

Ван Юнцин також підтвердив триваючу розробку багатоцільових варіантів нових винищувачів з можливістю застосування їх у повітряно-морських цілях. Він стверджує, що є "стійкий прогрес відповідно до розроблених планів".

Китайські бойові літаки шостого покоління в оборонних колах позначаються як J-36 і J-50. Припускають, що вони можуть зіграти ключову роль в операціях китайських Військово-повітряних і Військово-морських сил. Цими розробками Китай прагне довести, що технологічний розрив із західними винищувачами-невидимками все більше скорочується.

У мережі вже викладали знімки і кадри (щоправда, неперевірені й офіційно не підтверджені) з прототипами нових літаків.

Розроблена лабораторією з Ханчжоу, система DeepSeek привернула міжнародну увагу на початку цього року. За оцінками експертів, вона виявилася цілком конкурентоспроможною і за деякими показниками навіть перевершила американські аналоги.

Також Фокус писав, що у DeepSeek вже з'явився конкурент — ШI-агент Manus (теж китайський). Розробники стверджують, що нова програма повністю автономна і може виконувати завдання без людського контролю, а її результати в тесті для агентів ШІ GAIA перевершують OpenAI.

Раніше стало відомо, що китайський ШІ DeepSeek міг би захопити світ. Зокрема, для цього він розробив план із п'яти пунктів.

Теги за темою
Китай
Джерело матеріала
loader
loader