/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1a535d9c8b4fdbcfc3846b97f57b7f3d.jpg)
Уроки російсько-української війни стануть основою для майбутніх оборонних рішень США - CSIS
Як передає власний кореспондент Укрінформу, військовий експерт CSIS, полковник армії США Скотт Пенс продемонстрував двадцятихвилинний відеозвіт, який став результатом ґрунтовної дослідницької роботи експертів спільно з представниками Пентагону, а також документ, що містить десять ключових аналітичних висновків.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff5c9062942f853f4363afa387fd18151.jpg)
У першому розділі розглянуто зброю сучасної війни, що спалахнула внаслідок агресії ядерної потуги проти держави без ядерного арсеналу.
«Загрози Росії щодо застосування ядерної зброї стали фактором у дозуванні допомоги Україні, але водночас вдалося запобігти повномасштабному ядерному сценарію», – ідеться у звіті.
У документі проаналізовано інноваційне використання дронів українськими військами. Адаптація до умов бою, застосування безпілотників і технічна креативність на передовій та в тилу стали прикладом нової моделі ведення війни.
Попри численні відео знищення танків дронами, у звіті наголошується: бронетехніка не втратила значення. Українські військові експерти вважають, що танки залишаються актуальними у війні майбутнього.
Другий розділ звіту присвячено спроможностям, які формуються ще до початку конфлікту. Україна продемонструвала приклад швидкого поповнення запасів в умовах активних бойових дій, а також інтеграції даних для ефективного використання західної допомоги.
У звіті розглянуто питання логістики як ключове для успішної воєнної кампанії.
«Постачання з баз до фронту в умовах логістичних загроз – одна з головних проблем, з якими США стикатимуться у разі великої війни», – ідеться в документі.
Аналітики вказали на масове використання штучного інтелекту для аналізу бойових даних, а також на роль космічної інфраструктури, зокрема системи Starlink.
Попри намагання Росіїзруйнувати супутникову мережу, Москві не вдалося усунути технологічну перевагу України.
Третій розділ звіту – «Вічні реалії війни» – акцентує на трьох ключових ідеях, що залишаються актуальними для будь-якого конфлікту.
Насамперед наголошується, що воля до боротьби вирішує долю війни. Українські збройні сили, попри менші ресурси, виявили високу стійкість, яка дає їм змогу протистояти значно сильнішому ворогу. Аналіз показує, наскільки значущим є успіх України в умовах чисельної та технічної переваги Росії.
По-друге, важливим є залучення до опору всього населення країни. Гендерна інтеграція та активна участь цивільного населення в обороні надала Україні стратегічну перевагу.
По-третє, значну роль відіграла демонстрація волі до перемоги. Історія боротьби України проти агресора стала прикладом, що надихнув західний світ на масштабну підтримку. Вона трансформувалася в реальні результати на полі бою.
«Ми дослідили не лише те, що сталося, а те, що потрібно враховувати перед майбутніми великими війнами», – підкреслив Пенс.
Зазначається, що звіт CSIS стане частиною аналітичної бази для ухвалення рішень в оборонному плануванні США і НАТО.
Як повідомлявУкрінформ, CSIS підрахував, що Україні для захисту повітряного простору та стримування російських провокацій в умовах перемир’я знадобиться від 40 до 160 літаків.

