/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F8cec7eaeb3d4bc9a1b7e1540f31d2a67.jpg)
Був у Оленівці: азовець "Алві" розповів свою історію перебування в полоні
Свою історію захисник розповів уінтерв'ю 24 Каналу. "Алві" розповів про важливість психологічної реабілітації для військових, зміну професії на війні та сприйняття безпеки в суспільстві.
Боєць розповів про полон в Оленівці
За словами Максима, в Оленівцібули різні наглядачі: і росіяни, і якути, і люди з окупованих українських територій. Найкраще, "з повагою", до військовополонених ставилися представники ГРУ та ФСБ, а найжахливіше – ті, хто з так званої "ДНР" і не воює, типу прокурорів чи наглядачів.
"Алві" вважає, що йому дуже пощастило через "не такий складний полон" – чоловік сильно схуд, його кілька разів били.
А те, що переживали й переживають зараз хлопці, – це жах. Я б не хотів порівнювати свій час в полоні й побратимів, але різниця велика. Так, у мене були складнощі, були моменти, які дуже важко пройшли. Але в порівнянні… я взагалі не думаю, що мій полон і полон хлопців порівнюється,
– ділиться боєць.
Дехто з українців пережив страшні катування – "їх виключали, включали, били електрошокерами". Про деякі речі Максим розповідати не хоче.
Спогади наздогнали згодом
Спогади про пережите наздогнали "Алві" згодом. Він розповів про захисну реакцію – "моменти із забуванням усього".
От, наприклад, я просто їду в машині та відчуваю, що подув вітер. І це буквально так само, як було тоді в полоні. І все, я відчуваю, що потрапляю в ситуацію, у якій вже був. Хоча я все давно забув,
– каже Максим.
До слова, раніше про важкі умови полону та Оленівку в інтерв'ю 24 Каналурозповів Микита з позивним "Фрутті". Велику війну він зустрів у Маріуполі, а на обмін потрапив за 2,5 року, після чого повернувся на службу.

