/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2Fea4ce9f739c85692a99495821cb3e545.jpg)
Іран і США відновлюють переговори щодо ядерної програми
Переговірники Ірану і США відновлять у неділю переговори щодо врегулювання суперечок навколо ядерної програми Тегерана, прагнучи домогтися прогресу перед візитом президента США Дональда Трампа на Близький Схід.
Хоча Тегеран і Вашингтон заявили, що надають перевагу дипломатичним засобам для врегулювання багаторічної суперечки, вони, як і раніше, глибоко розходяться щодо низки червоних ліній.
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі та спецпосланець Трампа на Близькому Сході Стів Віткофф проведуть четвертий раунд переговорів у Маскаті за посередництва Оману.
Перед відправкою в Маскат Аракчі заявив іранському державному телебаченню, що "Іран має добре відому позицію, засновану на чітких принципах".
Він додав, що група експертів Ірану перебуває в Омані і "буде проконсультована в разі потреби".
Віткофф раніше заявляв, що червона лінія Вашингтона полягає в наступному: "Ніякого збагачення.
Це означає демонтаж, ніякого використання у військових цілях", що вимагає повного демонтажу іранських ядерних об'єктів у Натанзі, Фордоу та Ісфахані.
У відповідь на заяви Віткоффа Аракчі заявив у суботу, що Іран не піде на компроміс у питанні своїх ядерних прав, які включають збагачення урану.
За словами іранських офіційних осіб, Тегеран готовий обговорити деякі обмеження на свою ядерну діяльність в обмін на зняття санкцій, але припинення програми зі збагачення урану або здача запасів збагаченого урану входять до числа "червоних ліній Ірану, які не можуть бути предметом компромісу" в переговорах.
Близький до переговорної групи іранський високопосадовець, заявив, що вимоги США про "нульове збагачення і демонтаж іранських ядерних об'єктів не допоможуть просуванню переговорів".
З початку квітня США та Іран розпочали непрямі переговори щодо іранської ядерної програми за посередництва Оману.
Американську сторону представляє посланник Трампа Стів Віткофф, а іранську – глава МЗС Аббас Аракчі.
Адміністрація Трампа вимагає від Ірану відмовитись від намірів створити ядерну зброю та збагачення урану.
Паралельно США посилили санкції проти Тегерана, зокрема його основного джерела доходів – продажу нафти.

