/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F0c7ab5446c68890a0d5f17df27a199d0.png)
Kawasaki та інші компанії розробляють роботів-коней
Японська компанія Kawasaki, відома своїми мотоциклами, представила амбітний проект - роботизованого коня на ім'я Corleo, пише The Economist.
Новинка є машиною без голови. Має чотири багатосуглобові ноги, оснащені електродвигунами. Замість поводів — кермові ручки, а ножні упори імітують стремена. Сталеві підкови тут замінюють прогумовані «копити», що підвищують амортизацію та зчеплення з поверхнею.
Corleo управляється як справжній кінь — за допомогою рухів рук, ніг та усунення ваги наїзника. Ці сигнали вловлюються сенсорами та обробляються ШІ-системою, яка підтримує баланс та координує рухи. Після завершення розробки робот зможе перевозити двох людей та розвивати пристойну швидкість.
Робот-скакун оснащений GPS та проектором, Corleo здатний відображати маршрут прямо на землю у темний час доби. Енергією його постачатиме компактний двигун-генератор, що працює на екологічно чистому водні, який зберігається в задній частині корпусу.
Хоча масове виробництво очікується не раніше, ніж за кілька десятиліть, Kawasaki — не єдиний гравець на цьому полі. Китайська XPeng розробляє невеликого поні-робота для дітей, позиціонуючи його як «перший розумний транспортний засіб». А американська Boston Dynamics вже продала понад 1,500 роботів Spot — чотирилапих пристроїв, які використовуються на заводах для роботи в небезпечних зонах.
Незважаючи на високу ціну (один Spot коштує близько $75,000), інтерес до роботизованих тварин зростає. Можливо, у майбутньому роботи-коні стануть звичним елементом не лише у наукових лабораторіях, а й у парках чи сільській місцевості.
