/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F98cb347d59ee0b291c74caa05b3e31f1.jpg)
Найвідоміші прізвища України – звідки вони походять: вчителька дала цікаву відповідь
Ви дізнаєтеся:
Кожне українське прізвище має свою давню історію. Але не усі здогадуються, що дуже багато прізвищ походять від назв професій.
Зокрема, таке ж походження мають і три найвідоміших в нашій державі прізвища. Про це розповіла вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".
"Не знаєте, звідки походить ваше прізвище? Не можете знайти його коріння? Тоді це відео для вас. Коли тільки зароджувалася промисловість на території сучасної України, люди, які мали професію брали її назву, і вона ставала прізвищем і переходила до нащадків. Наприклад, прізвище Гамерник – це зародження металургійної промисловості, а Рудник пов'язане з видобутком руди", – пояснила вчителька.
Гутник – від людей, які працювали на заводі з виготовлення скла. Угляр, Столяр, Будник утворені завдяки популярному промислу експлуатації лісів.
"Популярною була шкіряна промисловість – Кожем’як і Гарбар. А ті, хто виготовляли килими – Килімники і Коберники. Топ-3 українських прізвищ: Шевченко, Мельник, Коваленко, а далі йдуть Бондаренко, Ткаченко, Бойко, Кравченко, Ковальчук", – розповіла Чернишова.
Дивіться відео про те, звідки походять найвідоміші прізвища України:
Раніше Главред розповідав, як сказати "на цыпочках" українською – вчителька дала відповідь. Не усім відомо, як саме правильно перекласти таке словосполучення.
Також раніше ми розповідали, як сказати українською "располагать к себе" – є кілька варіантів. Не усі знають, як правильно перекласти українською цей поширений вислів.
Вас також може зацікавити:
Хто така Світлана Чернишова?
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.
