/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F2f4c093a6c90f3b39d4791c98a3586a2.jpg)
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Мало хто знає, що зірка "Службового роману" має українське коріння
Відома актриса Лія Ахеджакова у свої 86 років продовжує критикувати путінську владу. У Росії вона зуміла збудувати успішну кар’єру і не відмовилася від людяності та підтримки України навіть після звільнення з рідного театру "Сучасник" у Москві, де прослужила майже 50 років.
Зірка "Службового роману" та "Небеса обітовані" народилася у Дніпропетровську (нині Дніпро) 9 липня 1938 року. "Телеграф" розповідає, що відомо про дитинство Лії Ахеджакової і як вона виглядала у молоді роки.
Ахеджакова не знає рідного батька
Майбутня актриса з’явилася на світ в актриси Юлії Олександрівни, яка до початку війни працювала у Дніпропетровському театрі імені Горького, а про свого рідного батька дівчинка нічого не знала.
Повноцінною батьківською фігурою для Лії став її вітчим — Меджид Ахеджаков, з яким її мати познайомилася під час евакуації до Красноярського краю. Після закінчення війни сім’я перебралася на батьківщину вітчима — у Майкоп (столиця Республіки Адигея).
Ахеджаков офіційно удочерив Лію і передав їй своє прізвище та по-батькові. Чоловік обіймав посаду головного режисера Адигейського театру, де знайшла роботу й мама актриси.
Лист, який не дійшов Сталіну
У 10 років Ахеджакова врятувала свою матір і тітку, які тоді тяжко захворіли на туберкульоз. Вона сама написала листа Сталіну з проханням про допомогу. Лист так і не потрапив до адресата, але його дивом переадресували на Ризький фармацевтичний завод. Незабаром сім’я отримала посилку з ліками, які допомогли жінкам. Юлія Олександрівна зрештою прожила довге життя і померла від раку 1990 року у віці 74.
Шлях до визнання
Ахеджакова закінчила школу із золотою медаллю та вступила до Інституту кольорових металів та золота. Провчилася там лише півтора року і незабаром подала документи до Адигейської студії "ГІТІСу". Диплом актриса отримала у 1962 році. Дебютувала на сцені Московського театру юного глядача.
Спочатку Лія мала амплуа травесті, а однією з перших значущих робіт актриси стала вистава "Квартира Коломбіни" під керівництвом уродженця Львова Романа Віктюка, який довірив їй виконання одразу чотирьох провідних ролей. З 1977 по 2023 рік працювала у театрі "Сучасник". Дебют у кіно відбувся з ролі Аллочки Кузнєцової у фільмі "Шукаю людину" (1973).
Далі була гра в комедії Ельдара Рязанова "Іронія долі, або З легкою парою" (1975), фільм "Службовий роман" (1977), трагікомедія "Гараж" (1980) та інші фільми.
Особисте життя Ахеджакової
Була у шлюбі з актором Валерієм Носиком, а також із художником Борисом Кочейшвілі. Влітку 2001 року вийшла заміж за московського фотографа Володимира Персіянова. Дітей Лія не має.
З 2014 року актриса підтримує українців. Зараз проживає в Ізраїлі та лише іноді навідується до РФ. "Нехай ображають, нехай кидають у мене каміння, але я особисто Україну не зраджу! Ні в якому разі, навіть якщо мене так жорстоко ображатимуть і принижуватимуть", — каже актриса. Через свою любов до України та критику Кремля росіяни захотіли вирізати Ахеджакову з "Іронії долі".

