Україна представила на виставці у Венеції проєкт про відновлення зруйнованих росіянами будинків
Україна представила на виставці у Венеції проєкт про відновлення зруйнованих росіянами будинків

Україна представила на виставці у Венеції проєкт про відновлення зруйнованих росіянами будинків

Український павільйон на 19-й Міжнародній архітектурній виставці La Biennale di Venezia представив проєкт «DAKH (ДАХ): Vernacular Hardcore», який розповідає про народну архітектуру та сучасні незалежні ініціативи з відновлення домівок, зруйнованих російськими обстрілами.

Про це у Фейсбуці повідомила дружина Президента Олена Зеленська, передає Укрінформ.

У своєму зверненні до учасників виставки вона наголосила, що La Biennale di Venezia є не лише чистим мистецтвом, а й можливістю говорити та бути почутим.

«Ми кажемо «дах над головою», коли маємо на увазі дім, затишок, безпеку. Але саме все це відбирає в нас кожен російський обстріл. Уже понад 300 тисяч домівок українців зруйновані фізично. Ще мільйони осель недоступні для своїх мешканців через окупацію. Втрачає дах над головою також наша освіта й культура: російські бомби знищили вже понад 4 тисячі освітніх закладів, серед яких три університети, 1419 пам’яток культурної спадщини та 2233 об’єкти культурної інфраструктури», – зазначила перша леді.

Україна представила на виставці у Венеції проєкт про відновлення зруйнованих росіянами будинків - Фото 1

Україна представила на виставці у Венеції проєкт про відновлення зруйнованих росіянами будинків - Фото 2

Зеленська висловила вдячність усім, хто долучився до створення українського павільйону, хто допоміг українцям бути почутими – кураторам, митцям, дипломатам і міністерствам, команді La Biennale di Venezia. Окремо подякувала ЮНЕСКОза постійну увагу до захисту української культурної спадщини, Українському інституту, посольству Великої Британії та партнерам заходу – за підтримку в реалізації проєкту.

Дружина Президента відзначила символічність того, що український павільйон на виставці відкрився за два місяці до запланованої в Римі конференції з відновлення України URC2025.

«Ми глибоко цінуємо внесок італійських експертів, архітекторів, реставраторів і культурних діячів у справу збереження української культурної спадщини. Бо хто, як не Італія – колиска європейської культури, розуміє, як важко, але важливо зберегти цивілізацію та спадок», – підкреслила вона.

Як повідомлялося, міжнародна конференція з питань відновлення URC2025 пройде в Римі 10-11 липня.

Фото: facebook.com/olenazelenska

Джерело матеріала
loader
loader