Мексика таки подала в суд на Google через перейменування Мексиканської затоки в Google Maps
Мексика таки подала в суд на Google через перейменування Мексиканської затоки в Google Maps

Мексика таки подала в суд на Google через перейменування Мексиканської затоки в Google Maps

Мексика виконала свої погрози та подала до суду на Google через перейменування в Google Maps Мексиканської затоки на Американську для користувачів у США. Про це заявила президентка країни Клаудія Шейнбаум, але не уточнила, коли та до якого суду, як пише ВВС.

Під час пресконференції Шейнбаум сказала, що указ адміністрації Дональда Трампа про зміну назви стосується лише частини океанічного басейну в межах США й американський уряд не має повноважень перейменовувати всю акваторію.

«Усе, чого ми хочемо, щоб дотримувалися виданого урядом США указу», — сказала президентка.

Нагадаємо, указ про перейменування Мексиканської затоки на Американську Дональд Трамп видав у день своєї інавгурації20 січня. Уже 11 лютого цей наказ виконала компанія Google: вони посилаються на те, що відстежують перейменування в Географічній інформаційній системі назв (GNIS), яка є «федеральним і національним стандартом географічної номенклатури» в США.

Якщо GNIS змінює назву, то її й змінюють у Google Maps. Відтоді назва затоки в застосунку відображається у трьох варіантах: у Мексиці її показують, як Мексиканську затоку, у США — як Американську, а для інших країн — подвійна назва.

Але така позиція не влаштовує мексиканський уряд. Президентка Шейнбаум погрожувала подати в суд на Google, якщо в застосунку для американців відображатимуть назву Американська затока вздовж всієї її акваторії, а не тільки у межах США.

7 травня Трамп натякнув, що може запропонувати змінити назву ще одного водного об’єкта, яку використовує США. За даними AP, під час майбутнього візиту до Саудівської Аравії він планує оголосити, що США надалі називатимуть Перську затоку Арабською або Затокою Аравії.

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі у відповідь заявив зі сподіванням, що ці «абсурдні чутки» — не більше ніж кампанія з дезінформації, а така зміна «викличе гнів усіх іранців».

Джерело матеріала
loader
loader