Можуть мобілізувати 25-річного: аспірантура не захистить, юрист пояснив
Можуть мобілізувати 25-річного: аспірантура не захистить, юрист пояснив

Можуть мобілізувати 25-річного: аспірантура не захистить, юрист пояснив

Після досягнення 25 років чоловіки в Україні переходять зі статусу призовника до військовозобов'язаного.

Юрист Юрій Айвазян розповів, що спіранти денної форми навчання можуть отримати відстрочку від мобілізації, але для цього потрібно дотриматися певних процедур, пише Юристи.UA.

Зміна статусу в реєстрі "Оберіг" зазвичай відбувається автоматично, але для гарантії варто особисто звернутися до ТЦК. Формально повторне проходження ВЛК не обов'язкове, однак на практиці ТЦК часто вимагає його навіть для тих, хто має право на відстрочку.

Людина тримає військовий квиток в руці

Оформити відстрочку можна через електронний кабінет "Резерв+", якщо статус оновлено. В іншому випадку необхідно подати заяву особисто або поштою. У деяких регіонах, як-от у Києві, це можна зробити через ЦНАП, якщо ТЦК передав відповідні повноваження.

Для оформлення відстрочки аспіранту потрібно надати:

  • довідку з ЄДЕБО з позначкою "Так, не порушує";

  • копії паспорта, РНОКПП, приписного або ВОД;

  • заяву на відстрочку за формою додатка 4 до постанови КМУ №560.

Спочатку слід надіслати заяву поштою до ТЦК, щоб зафіксувати своє бажання скористатися правом на відстрочку. Після підтвердження вручення подати документи особисто у двох примірниках, один з яких залишиться у вас із підписом про прийом.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Адвокат може бути присутнім при поданні документів, але ТЦК може не допустити його, посилаючись на "режимний об'єкт". Присутність адвоката не гарантує результату, але може допомогти у фіксації процесу та захисті прав.

Якщо вашу заяву про відстрочку не прийняли або відмовилися її зареєструвати, не погоджуйтеся на мобілізаційне розпорядження. У такому випадку обов'язково фіксуйте це письмово й зазначайте, що вас не допустили до реалізації права на відстрочку.

Однак варто пам'ятати, що ТЦК лише виконують свою роботу. Тож якби росія не розпочала війну, співробітникам ТЦК не довелося б роздавати повістки.

війська російських окупантів

Якщо ми не захищатимемо свою землю, то росіяни прийдуть у наші домівки та силою примусять йти воювати, але вже не для нашого захисту, а для того, щоб відправити нас вбивати інших людей в Європі.

Тобто воювати ми будемо змушені у будь-якому разі, але саме зараз ми обираємо за яку сторону. І хочеться нагадати, що на окупованих територіях також проводяться масові мобілізації росіянами, де набирають українців, і там відмова означає розстріл, тобто смерть.

ЗСУ борються на війні, віддаючи своє життя і силу задля мирного населення, тобто нас з вами та наших дітей. Тож, як мінімум, ми всі разом маємо донатити, волонтерити чи допомагати військовим знайомим. Тільки згуртованістю та силою українського народу ми зможемо побороти росію та виграти війну.

ЗСУ / фото: Pinterest

Раніше ми повідомляли, у ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль".

Українці можуть служити неподалік від дому: як скористатися привілеєм - детальніше на Знай.ua.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader