Україна та ЄС створили робочу групу для розвитку оборонної промисловості
Україна та ЄС створили робочу групу для розвитку оборонної промисловості

Україна та ЄС створили робочу групу для розвитку оборонної промисловості

12 травня в Брюсселі запустили нову роботу групу ЄС-Україна з питань співробітництва в оборонно-промисловому комплексі (ОПК).

Про це повідомив заступник генерального секретаря зовнішньої служби ЄС Чарльз Фріс у рамках роботи Другого форуму оборонної промисловості Україна-ЄС, пише Інтерфакс-Україна.

Створення нової групи Україна-ЄС з питань співпраці в ОПК

– Сьогодні ми запускаємо нову робочу групу ЄС-Україна з питань співпраці в оборонно-промисловій сфері, щоб сприяти пошуку конкретних рішень, – анонсував Фріс.

За його словами, ЄС зараз залучає всі доступні інструменти, щоб максимально підтримати Україну та сприяти її інтеграції в європейську оборонну, технологічну та промислову сферу.

Зараз дивляться

При цьому представник зовнішньої служби ЄС зауважив, що існують перешкоди для інтеграції, які створюють затримки у виробництві систем ППО та дронів.

– І ми знаємо, що компанії з обох сторін мають певні занепокоєння, чи то щодо доступу до фінансування, чи то щодо сертифікації вашої продукції, – деталізував Фріс, заявивши, що саме над усуненням перешкод працюватиме нова робоча група.

Робоча група Україна-ЄС з питань співпраці в ОПК працюватиме з 12 травня

Європейський комісар з питань оборони та космосу Андріс Кубілюс повідомив, що перше засідання робочої групи відбудеться вже 12 травня в Брюсселі.

– Сьогодні важливий день. Сьогодні ми оголошуємо про створення міжінституційної Робочої групи ЄС – Україна. І сьогодні українські та європейські експерти зберуться на першу зустріч, щоб сприяти інтеграції наших оборонних галузей, полегшити розробку спільних проєктів або спільних процесів закупівель, – сказав він.

Єврокомісар сподівається, що нова спільна робоча група дасть новий поштовх співпраці між Україною та ЄС і “допоможе нам реалізувати важливі положення Білої книги”.

За його словами, одна з головних проблем, яка турбує і українську, і європейську оборонну промисловість, – це безпека ланцюгів поставок.

– Давайте вирішимо цей виклик, об’єднавши наші зусилля – давайте подивимося, хто з нас готовий розширити виробництво нітроцелюлози або вибухових речовин. А хто збирається наростити виробництво малих двигунів, які використовуються дронами, – сказав Кубілюс.

Він також нагадав, що в Києві вже працює Офіс оборонних інновацій ЄС, який має великі плани на цей рік.

Зокрема, йдеться про обмін досвідом у сфері дронів, підтримку нових військових розробок, а також проєктів, пов’язаних із “системою майбутнього солдата” та боєприпасами на базі безпілотників.

Кубілюс також додав, що ЄС має намір посилити підтримку і розширити можливості Офісу оборонних інновацій у Києві.

Теги за темою
Україна Євросоюз
Джерело матеріала
loader