3000 років і без краплі цементу: у Греції досі працює найдавніший міст Європи
На півдні Греції стоїть міст, якому понад три тисячі років – і він досі використовується за призначенням. Це не туристичний макет і не реконструкція: стародавній Аркадико, збудований за доби Мікен, продовжує слугувати людям і сьогодні. Про це пише «Главком» із посиланням на GreekReporter.
Міст Аркадико, відомий також як міст Казарма, розташований на Пелопоннесі, був частиною стародавньої військової дороги, що з'єднувала Епідавр з Мікенамі. Зведений близько 1300 до н. е., він був розрахований на колісниці, що перевозили вантажі та військових. Сьогодні його використовують пішоходи, а іноді й автомобілісти, незважаючи на офіційну заборону руху транспорту.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fd4384dceeb9e1a118ba7d11a34475427.jpg)
Головна особливість моста – його конструкція. Він створений без використання цементу чи будівельних розчинів. Вапнякові блоки підігнані один до одного з такою точністю, що тримаються виключно за рахунок власної ваги та ідеальної симетрії. Цей стародавній прийом називається кіклопічною кладкою і вважається однією з інженерних вершин бронзового віку.
«Він стоїть вже понад три тисячі років – і при цьому не містить ні краплі розчину чи цементу», – кажуть представники археологічної спільноти Греції.
«Він нагадує про могутність древніх цивілізацій та їхню здатність створювати міцні та довговічні споруди, які не втратили своєї актуальності навіть у XXI столітті», – йдеться у матеріалі.
