/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F72%2Ff42c773ffbdfb980f6d29a73cbdb96f8.jpg)
Російський наступ в Україні сповільнюється: Путін не досягає воєнних цілей, попри дипломатичні перемоги — Bloomberg
Про це йдеться у звіті Bloomberg.
Дані сервісу Deep.
State показують, що темпи просування Росії на сході України з початку року скоротилися вдвічі порівняно з періодом до кінця 2024 року — із 125 км² на тиждень до 41 км².
Путін не наблизився до своїх воєнних цілей, попри чисельну перевагу: з січня Росія захопила лише 0,15% території України, а Донецька область, де точаться найзапекліші бої, досі не під повним контролем Москви.
За підрахунками Bloomberg, при нинішніх темпах Росії знадобиться кілька років, щоб окупувати саму лише Донеччину, а на всю Україну — понад століття, що робить претензії Кремля на швидке захоплення чотирьох регіонів нереалістичними, вважає експерт Карнегі Ерік Чарамелла.
На дипломатичному фронті Путін отримав перевагу: після розмови з президентом США Дональдом Трампом цього тижня той відмовився від вимог припинення вогню та погроз санкціями, повторивши тези Кремля про «перемогу» Росії, що викликало занепокоєння в Європі.
Водночас на полі бою ситуація інша — українські позиції, зокрема в Покровську, залишаються вразливими, але тримають, попри системні проблеми, такі як нестача особового складу та втома населення.
Трамп дедалі більше відходить від посередництва, що грає на руку Москві, вважає експерт RUSI Джек Вотлінг: Росія розраховує, що час посилить її позиції в переговорах, і планує активізувати наступ.
Україна ж покладається на вплив США, щоб змусити Путіна припинити війну, адже, за словами Зеленського, лише Вашингтон може вплинути на Кремль і врятувати життя.
Європейські союзники — Франція, Німеччина, Британія — посилили підтримку Києва, але відмова США від активної ролі може обмежити постачання зброї, включно з системами Patriot і Starlink.
Водночас Росія стикається з власними викликами: подальші наступи у 2026 році вимагатимуть нової мобілізації, що загрожує політичними та економічними проблемами для Кремля, зазначає Вотлінг.

