Британія побудує нові ударні підводні човни для стримування російської загрози
Британія побудує нові ударні підводні човни для стримування російської загрози

Британія побудує нові ударні підводні човни для стримування російської загрози

Велика Британія планує оголосити плани щодо розширення свого флоту ударних підводних човнів і інвестицій у ядерний стримуючий потенціал у межах нової оборонної стратегії, спрямованої на протидію загрозі з боку Росії.

Про це повідомило Міністерство оборони країни, пише "Європейська правда".

Уряд прем'єр-міністра Кіра Стармера оприлюднить плани щодо витрат на 15 млрд фунтів стерлінгів (близько $20 млрд) на програму ядерних боєголовок, а також на будівництво до 12 нових підводних човнів.

Це відбуватиметься у межах програми AUKUS, яку Британія реалізує спільно зі США та Австралією, щоб посилити "готовність до ведення бойових дій".

У Міноборони зазначили, що розширений флот замінить наявні підводні човни класу Astute, хоча це станеться не раніше кінця 2030-х років.

Як пише оборонне відомство країни, програма ядерних боєголовок включає одні з найсучасніших і найчутливіших наукових, інженерних і виробничих об’єктів у Великій Британії.

"Наші виняткові підводники патрулюють 24/7, захищаючи нас і наших союзників, але ми знаємо, що загрози зростають, і ми маємо діяти рішуче, щоб протистояти російській агресії", – заявив глава Міноборони Британії Джон Гілі.

Деталі анонсованих додаткових витрат, як очікується, будуть викладені у стратегічному огляді оборони Великої Британії, що опублікують у понеділок.

130-сторінковий документ попереджатиме про "безпосередню і нагальну" небезпеку, яку становить Росія, і, як очікується, намагатиметься значною мірою спиратися на уроки, отримані з війни в Україні.

Але він також зосередиться на Китаї, який буде описаний не як ворог, а як "витончений і наполегливий виклик", який іноді готовий співпрацювати з Москвою, і двох менших "регіональних дезорганізаторах" – Ірані і Північній Кореї.

Напередодні писали, що Британія також планує збільшити інвестиції у власне оборонне виробництво на ще 1,5 мільярда фунтів стерлінгів ($2,02 млрд), що міністр Гілі назвав "сигналом для Москви".

Також ЗМІ писали, що Британія планує розширити сили ядерного стримування і в межах цих зусиль розглядає варіанти придбання винищувачів, які здатні запускати тактичну ядерну зброю.

Джерело матеріала
loader
loader