/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F3e7fa1652b34b849977b72351f41c798.jpg)
Ле Пен оскаржує втрату посади у місцевому самоврядуванні через резонансний вирок
Суд у Франції підтвердив втрату неформальною лідеркою правопопулістської партії "Національне об’єднання" Марін Ле Пен посади у місцевому самоврядуванні внаслідок вироку суду у справі про фіктивних помічників у Європарламенті; вона подає апеляцію.
Про це повідомляє BFMTV, пише "Європейська правда".
Адміністративний суд Лілля 4 червня підтвердив рішення префекта про втрату Марін Ле Пен мандату у раді департаменту Па-де-Кале, що на півночі країни.
У квітні префект департаменту оголосив, що Ле Пен втрачає мандат – внаслідок резонансного березневого рішення паризького суду у справі про фіктивних помічників для членів партії у Європарламенті.
За ним Ле Пен на п’ять років позбавили права обіймати виборні посади.
Суд відхилив позов і погодився із законністю кроків префекта.
Адвокат Ле Пен заявив, що вона подаватиме апеляцію до Державної ради – вищого судового органу, що розглядає коректність рішення судів нижчої інстанції та дотримання процедури.
На час розгляду апеляції вона формально збереже мандат.
Результат апеляції визначить, чи зможе вона брати участь у президентських виборах 2027 року.

