Nvidia та Perplexity масштабують ШІ в Європі: локальні моделі, ШІ-фабрики та перша хмарна платформа для промисловості в Німеччині
Nvidia та Perplexity масштабують ШІ в Європі: локальні моделі, ШІ-фабрики та перша хмарна платформа для промисловості в Німеччині

Nvidia та Perplexity масштабують ШІ в Європі: локальні моделі, ШІ-фабрики та перша хмарна платформа для промисловості в Німеччині

Компанія Nvidia оголосила про масштабну ініціативу щодо розвитку штучного інтелекту в Європі та Близькому Сході. Під час конференції VivaTech у Парижі генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг повідомив, що компанія створить першу в Німеччині хмарну платформу для промислових застосувань ШІ, повідомляє Reuters.

Ця технологія поєднає штучний інтелект із робототехнікою, аби допомогти автовиробникам, таким як BMW та Mercedes-Benz, в оптимізації процесів — від моделювання дизайну до управління логістикою.

Паралельно Nvidia та стартап Perplexity, який спеціалізується на ШІ-пошуку, заявили про стратегічне партнерство з понад десятком компаній у Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Польщі та Швеції.

Мета — розробка моделей генеративного ШІ з акцентом на місцеві мови та культуру. Nvidia планує допомагати європейським розробникам створювати синтетичні дані, щоб покращити навчання моделей у мовах із обмеженим доступом до навчальних корпусів.

«Європі потрібні потужні моделі, які відображають унікальні мовні й культурні особливості кожної країни», — заявила Карі Бріскі, віцепрезидентка Nvidia з програмного забезпечення генеративного ШІ.

Після навчання локальних моделей компанія Perplexity забезпечить їхнє впровадження в регіоні, дозволяючи бізнесам запускати ці рішення в місцевих дата-центрах для виконання прикладних завдань, зокрема досліджень і аналітики. За словами CEO Perplexity Аравінда Срініваса, Німеччина вже є другим за обсягом доходів ринком компанії.

Серед інших ініціатив Nvidia — партнерство з французьким стартапом Mistral, який створює обчислювальну інфраструктуру на основі 18 тисяч новітніх чипів Nvidia. Компанія також планує побудувати 20 ШІ-фабрик у Європі — масштабних дата-центрів для розробки, навчання та впровадження мовних моделей.

Хуанг підкреслив важливість розвитку «суверенного ШІ», який країни та компанії мають створювати самостійно.

Точна локація першої хмарної ШІ-платформи в Німеччині поки не названа, як і вартість та строки будівництва. За даними джерел, Хуанг має відвідати Берлін у п’ятницю й зустрітися з канцлером Фрідріхом Мерцем — потенційний крок до зміцнення технологічного суверенітету ЄС.

Окрему увагу очільник Nvidia приділив квантовим обчисленням, заявивши, що ця технологія вже на межі прориву та може вирішити задачі, які нинішнім ШІ-системам знадобилися б роки для обчислення.

Нагадаємо, французький стартап Mistral представив першу в Європі модель штучного інтелекту з можливістю логічного мислення.

Джерело матеріала
loader
loader