/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F4f944fa3fcba338460135a97c34fb1ad.jpg)
У МЗС Литви відповіли, чи може Україна отримати запрошення на вступ до НАТО в Гаазі
Повідомляє 24 Канал з посиланням на LRT.
Що будуть обговорювати на саміті НАТО в Гаазі
За словами Будриса, питання запрошення України до НАТО немає в порядку денному.
Ніхто не формулював жодних очікувань щодо запрошення в Гаазі, як і ми не чули цього від самих українців,
– зазначив він.
Литовський міністр додав, що немає очікувань щодо якихось новаторських рішень ні на Вашингтонському саміті, ні на зустрічі у Гаазі.
На думку Будриса, важливо зберегти фокус саміту на Україні та наголосити, що країни-члени НАТО та Київ, який протистоїть Москві, перебувають в одному просторі безпеки.
Також глава МЗС Литви додав, що його країна наголошуватиме на єдності Альянсу і важливості ролі США у колективному стримуванні та обороні.
Крім того, за словами міністра, важливим питанням у Гаазі буде збільшення видатків на оборону, адже президент США Дональд Трамп тисне на союзників, аби вони підвищили свої видатки на оборону до 5% ВВП. Також на саміті обговорять конфлікт між Іраном та Ізраїлем.
Нагадаємо, що на думку президента Естонії Алара Каріса, Україна у довгостроковій перспективі таки стане членом НАТО. Він також наголосив на необхідності гарантій безпеки для Києва.

