/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4df051c7bab86a9d9853b942f3d71b01.jpg)
Мер бельгійського Мехелена розповів про гуманітарний конвой, з яким прибув до Львова
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
“У нас дуже добрі відносини з нашим містом-побратимом Львовом. Ми дуже пишаємося тим, що Львів є нашим містом-побратимом. Все почалося з війни. Я насправді був на Майдані ще у 2014 році, і саме тоді я дуже емоційно зацікавився українським народом”, - розповів Укрінформу мер Мехелена.
Конвой був зібраний на прохання міської влади Львовапро допомогу в наданні службових транспортних засобів, включаючи вживані поліцейські автомобілі, пояснив мер.
«Ми мобілізували зусилля в нашому місті, зокрема поліцію, яка надала кілька автомобілів, а також 200 бронежилетів. Пожежна бригада передала один зі своїх транспортних засобів, а лікарня допомогла з медичним обладнанням. Бізнесмени згуртувалися і безкоштовно відремонтували машини і привели їх у належний стан. Тож усі потроху допомогли, що було насправді зворушливо», – розповів Сомерс.
«Ми невелике місто, і ми можемо зробити небагато, але кожен може допомогти. Ми посилаємо сигнал, що не забуваємо про Україну. Ми розуміємо, що ви – щит, який нас захищає, що ми повинні робити більше, що нам трохи соромно, що Європа не робить для вас більше, що ви вже мали би бути членом НАТО, членом Європейського Союзу, що, на мою думку, було б цілком логічно», – заявив міський голова.
Мер бельгійського міста додав, що такі акції також допомагають нагадувати народу Бельгії про війну в Україні на фоні виникнення нових конфліктів по всьому світу.
«Ми повинні показувати нашому народу, що це не просто якась війна, це наша війна, і ви не просто якісь люди, ви наші люди. Ви європейці, частина нашої європейської родини», – наголосив Сомерс.
Окремо мер зазначив, що його місто першим у Бельгії відкрило табір для переміщених українців, який прийняв понад тисячу людей, а сотні українців досі живуть у Мехелені, дуже активно виступаючи на захист України.
«Якщо десять років тому мало хто в Бельгії багато знав про Україну, то зараз люди дуже захоплюються вашою країною, вражені нею та її народом. Вони вже мають певний емоційний зв’язок і готові зробити більше, щоб допомогти», – підсумував мер.
Як повідомляв Укрінформ, посол Бельгії в Україні Люк Якобс, коментуючи нещодавній комбінований удар Росії по Києву, заявив, що життя, зруйновані внаслідок російських атак, є неприйнятною ціною за відсутність єдності та рішучості змусити Росію почати мирні переговори.
Також повідомлялося, що 22 червня бельгійський муніципалітет Мерелбеке-Мелле офіційно став побратимом міста Калуш. Мер Егберт Лашерт підписав меморандум про побратимство з мером Калуша Андрієм Найдою під час свого першого візиту в Україну.
Фото Романа Балука для Львівської міської ради

