/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F100230dd24d7b6f8104d8496e6b4bebe.png)
Боротьба зі спекою: які "лайфгаки" можуть виявитися фатальними
Деякі популярні поради від спеки можуть призвести до фатальних наслідків
Під час сильної спеки люди шукають креативні способи охолодитися. Тисячі відео на TikTok пропонують «лайфгаки», як адаптувати звичайний вентилятор і перетворити його на «саморобний кондиціонер». Проте експерти попереджають: деякі з цих порад можуть бути смертельно небезпечними.
Про це пише Daily Mail.
Небезпечні лайфгаки та пояснення експертів
Експерти з Electrical Safety First наголошують, що слід уникати будь-яких «айфгаків», які передбачають використання води або льоду.
«Вода та електрика несумісні. Все, що заморожено, з часом розтане і потенційно заллє ваш вентилятор водою. Ця вода ризикує не тільки потрапити на мотор, а й на навколишні розетки, що значно підвищує ризик ураження електричним струмом», — попередив Люк Осборн, технічний директор компанії Electrical Safety First.
Один з найпопулярніших «лайфгаків» у TikTok — це прикріплення заморожених пляшок з водою до задньої частини вентилятора. Хоча спочатку це допомагає циркулювати прохолодніше повітря по кімнаті, через деякий час це може закінчитися катастрофою.
«Цей бездумний „лайфгак“ не тільки небезпечний, але й неефективний», — пояснив він.
Заморожені пляшки води неминуче розтануть, створюючи конденсат на зовнішній поверхні пляшки. Ці краплі можуть потрапити на двигун вентилятора, що збільшуює ризик ураження електричним струмом.
«Ви також додаєте вагу вентилятору, з якою він не розрахований працювати, що може створити зайве навантаження на його двигун і ризик пошкодження пристрою. Хоча ви можете відчути кілька секунд полегшення, цей „лайфгак“ безглуздий, оскільки він не забезпечить достатньо холодного повітря, щоб знизити температуру по всій кімнаті», — попередив Осборн.
Деякі користувачі також розміщують заморожені рушники на верхній частині вентилятора, намагаючись створити холодніше повітря.
«Як і інші неефективні „лайфгаки“, заморожений рушник не забезпечить достатньо енергії для охолодження кімнати», — додав експерт.
Навіть миска з льодом перед вентилятором — не найкраща ідея, хоча цей спосіб створює набагато менше ризиків ураження електричним струмом, оскільки лід знаходиться далеко від електричних компонентів вентилятора.
«Навіть якщо ви спробуєте цей „лайфгак“, вам, швидше за все, буде жарко, оскільки миска з льодом не забезпечить достатнього полегшення та постійного охолодження кімнати. Переконайтеся, що лід знаходиться достатньо далеко від вентилятора, щоб уникнути контакту пристрою з вологою, якщо він перекинеться», — зауважив Осборн.
Безпечні способи охолодження
На щастя, фахівці Electrical Safety First також надали поради щодо безпечних і ефективних способів боротьби зі спекою:
-
Створіть протяг: Відкрийте вікна на протилежних сторонах будинку чи квартири, щоб створити перехресний вітер.
-
Тримайте штори та жалюзі закритими вдень: «Вашою першою думкою може бути відкрити вікна, але таким чином ви лише впустите гаряче повітря всередину», — пояснюють експерти.Затінення кімнати може допомогти підтримувати низьку температуру всередині. Врахуйте орієнтацію вікон. Кімната, вікна якої виходять на схід, нагріватиметься в першій половині дня, тоді як кімната з вікнами на захід, нагріватиметься по обіді.
-
Провітрюйте ввечері: Коли температура ввечері знизиться, знову відкрийте вікна, щоб дозволити прохолодному повітрю потрапити у кімнати.

