/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F46c546beae22b39ac56601d4f276ff9f.jpg)
Один із найдавніших музичних інструментів: в Ірані знайшли 8000-річну кістяну флейту
Стародавню флейту виявили на місці розкопок Сан-е-Чахмак поблизу міста Шахруд, розташованого на північному сході Ірану, відомого своєю багатою історією та близькістю до Шовкового шляху
Нова ініціатива має на меті розширити доступ громадськості до стародавньої спадщини Ірану шляхом представлення археологічних артефактів у коротких документальних фільмах. Одним з таких предметів є кістяна флейта, яка є одним з найдавніших музичних інструментів, пише Arkeonews.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Розкопки виявили одне з найдавніших неолітичних поселень країни, де і була знайдена флейта, вирізана з кістки великої перелітної птиці.
За словами доктора Ферейдуна Бігларі, заступника директора Національного музею Ірану, флейта має чотири отвори для пальців і п'ятий біля кінця, що свідчить про високу майстерність виготовлення за допомогою кам'яних інструментів.
"Видимі сліди порізів дають унікальне уявлення про те, як перші люди виготовляли цей інструмент", — сказав Бігларі.
Зараз Національний музей Ірану співпрацює з професійним музикантом, щоб створити функціональну копію з подібних матеріалів з метою відтворити звуки, які колись видавав цей предмет.
Експерти вважають, що такі флейти могли виконувати різні функції в ранніх суспільствах, від ритуального використання до спілкування під час повсякденних занять, таких як випасання худоби.
Наявність такого предмета свідчить про те, що музика вже була інтегрована в соціальні та культурні практики в неолітичний період.
Походження флейти зі східного кургану Сан-е-Чахмак, пов'язаного з раннім виробництвом кераміки, свідчить про розвиток складних суспільств того часу.
На відміну від цього, західний курган розкриває давніші шари, в яких відсутня кераміка, але багаті на глиняні споруди та крем'яні знаряддя, що відображає поступовий перехід до розвинених поселень.
Сан-е-Чахмак, що охоплює період від 7 до 5 тисячоліття до н. е., документує еволюцію від докерамічних спільнот до ранніх халколітичних культур.
Артефакти з цього місця включають ранні мідні інструменти, розписану кераміку та стилістичні зв'язки з культурою Джейтун у Туркменістані, що свідчить про міжрегіональні зв'язки.
Як одне з найбільш ретельно розкопаних неолітичних місць у північно-східному Ірані, це місце дає важливе уявлення про поширення раннього землеробства, гончарства та металообробки.
Важливо Софійський собор може обвалитися: чому експерти б'ють на сполох (фото)Кілька ключових предметів із Сан-е-Чахмак, включаючи кістяну флейту, зараз зберігаються в неолітичній галереї музею Іран Бастан у Тегерані. Музей виставляє ці предмети стародавнього життя на огляд громадськості, підвищуючи увагу до культурної спадщини минулого.
Раніше Фокус писав, чому після смерті фараона Рамзеса II його 100 спадкоємців не боролися за владу.
А також ми розповідали, як римські прокляття потрапили в Біблію.

