/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F450%2F634e8c89ca08dba054f739a297570656.jpg)
Протягом тижня сапери ДСНС знешкодили на Харківщині понад 700 вибухонебезпечних предметів
За тиждень піротехнічні підрозділи здійснили 363 виїзди та знешкодили 710 вибухонебезпечних предметів. Наразі в області працюють 53 піротехнічні розрахунки — 299 саперів і 147 одиниць спеціальної техніки. Загалом із 2022 року на території Харківської області виявлено та знищено 123 421 вибухонебезпечний предмет. Про це під час брифінгу в Медіацентрі ХОВА повідомив речник Головного управління ДСНС України у Харківській області Євген Василенко.
Протягом тижня зафіксовано один випадок підриву цивільних. В селі Ставище Шевченківської громади Куп’янського району на подвір’ї приватного домоволодіння 28 червня стався вибух невстановленого вибухонебезпечного предмета. Постраждали двоє дітей — 12-річний і 15-річний хлопці. Обох у тяжкому стані доставлено до лікарні, їм надається необхідна медична допомога. За попередньою інформацією, діти знайшли підозрілий предмет і намагалися з ним взаємодіяти. Обставини з’ясовують правоохоронні органи.
З початку повномасштабного вторгнення внаслідок підривів на ВНП на території Харківщини загинули 105 цивільних осіб, ще 304 — зазнали поранень.
«Звертаю увагу на високий рівень мінної небезпеки на Харківщині, особливо на деокупованих територіях. Будьте обережні, дотримуйтесь правил безпеки та порад рятувальників. У разі виявлення підозрілих предметів, негайно телефонуйте за номерами 101, 102 або 112», — наголосив Євген Василенко.
Також за сім днів підрозділи ДСНС продовжували проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт на об’єктах цивільної інфраструктури. Загалом Харківською ОВА визначено 111 таких об’єктів: 79 — в області, 32 — у місті Харкові. Станом на 30 червня роботи завершено на 22 об’єктах у районах та обласному центрі.
До робіт залучені фахівці з Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України (місто Ромни), а також рятувальники з Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Рівненської та Хмельницької областей.
Крім того, протягом тижня підрозділи ДСНС ліквідували 14 пожеж, спричинених ворожими обстрілами, в Ізюмському, Чугуївському, Харківському районах та у Харкові.
Окупанти завдавали удари за допомогою ударних БпЛА, керованих авіабомб та балістичних ракет. Руйнувань зазнали приватні будинки, господарчі споруди, цивільні підприємства, житлова забудова, лінії електропередач і транспорт. Постраждали 7 цивільних, серед них — 15-річна дівчинка.
Внаслідок обстрілу 25 червня виникла масштабна пожежа в лісовому масиві на території Придонецького лісництва поблизу села Співаківка Ізюмського району. Вогонь охопив близько 40 гектарів. До гасіння залучалися рятувальники, піротехніки ДСНС та працівники лісового господарства. Роботи ускладнювалися через високу мінну небезпеку.
«Не ігноруйте сигнали «Повітряна тривога»! У разі небезпеки негайно прямуйте до найближчого укриття. Дотримання цього простого правила може врятувати вам життя», — підкреслив речник Головного управління ДСНС України у Харківській області.
Також за тиждень внаслідок пожеж, не пов’язаних з бойовими діями, одна людина загинула, троє — постраждали.
Протягом семи днів зафіксовано дві трагедії на воді за участі дітей. У місті Дергачі Харківського району 25 червня в річці Лопань потонула 11-річна дівчинка. Трагедія сталася біля гідротехнічної споруди, в місці, не пристосованому для купання. Дитину без ознак життя дістали з води рятувальники. В селі Новоселівка Харківського району 27 червня на річці Вільхуватка зник 13-річний хлопчик. До пошуків були залучені водолази, які виявили тіло дитини.
«Шановні громадяни! Закликаю утримуватися від відвідування водойм, особливо на територіях, де велися бойові дії. Не залишайте дітей без нагляду біля води, не дозволяйте їм купатися у непристосованих місцях. Нагадую, що Державна комісія з питань ТЕБ та НС заборонила купання на пляжах міста та області», – акцентував Євген Василенко.
Триває обов’язкова евакуація з Куп’янського та Ізюмського районів. З територій 16 громад Харківської області евакуйовано 30 316 осіб, з них — 2 541 дитина та 305 маломобільних осіб.

