У США письменники закликали видавців не друкувати книги, згенеровані штучним інтелектом
У США письменники закликали видавців не друкувати книги, згенеровані штучним інтелектом

У США письменники закликали видавців не друкувати книги, згенеровані штучним інтелектом

Видавців також закликали не створювати фейкових авторів для маскування машинного тексту та не замінювати працівників видавничої індустрії системами ШІ.

У США письменники закликали видавництва відмовитися від друку книжок, створених штучним інтелектом. Відкритий лист оприлюднили у Literary Hub.

Лист адресували до найбільших видавництв у США — Penguin Random House, HarperCollins, Simon & Schuster, Macmillan і Hachette Book Group. 

Письменники зауважили, що мистецтво, яке ґрунтується на досвіді людського життя, не може бути замінене тим, що створюють машини. На думку авторів звернення, моделі ШІ, навчені на використаних без дозволу авторів текстах, порушують права митців. 

«У своїй роботі ми спиралися на наше життя: втрати наших батьків, народження наших дітей, кожну любовну історію, яку ми пережили або уявляли. (...) Ці історії були вкрадені у нас і використані для навчання машин, які, якщо переможе короткозора капіталістична жадібність, незабаром зможуть генерувати книги для заповнення наших книжкових крамниць», — застерегли автори звернення.

У листі також зазначили, що використання ШІ загрожує роботі працівників видавничої індустрії. Крім того, автори звернення звернули увагу на екологічну шкоду від масового використання ШІ, зокрема через надмірне споживання енергії й води.

Видавців закликали публічно взяти на себе низку зобов’язань, зокрема не видавати книжок, повністю або частково згенерованих ШІ, не створювати фейкових авторів чи псевдонімів для маскування машинного тексту, не замінювати працівників системами ШІ та не використовувати ШІ для редагування чи озвучення книжок.

«Ми закликаємо видавців публічно виступити на захист своїх авторів проти крадіжки нашої творчості та приниження роботи ШІ, який наживається на цій крадіжці. Це стосується не лише тих з нас, хто публікується сьогодні. Незалежно від того, чи зможемо ми продовжувати публікуватися чи ні, ми також вважаємо своїм обов'язком створити більше місця для нових авторів, які відточують своє ремесло, сподіваючись колись поділитися своєю роботою і отримати за це справедливу винагороду. Нам будуть потрібні їхні голоси, як нам завжди були потрібні голоси художників», — додали у зверненні.

Лист підписали понад 80 авторів. Пізніше до них приєдналося ще щонайменше 1100 підписантів.

Нагадаємо, раніше американська Гільдія авторів (Authors Guild), яка представляє інтереси письменників у США, запустила онлайн-платформу для підтвердження того, що літературні твори були створені людиною, а не штучним інтелектом.

Автори все ще можуть використовувати ШІ як допоміжний інструмент для перевірки орфографії чи досліджень. Однак сертифікація гарантує, що саме літературне вираження, з неповторним авторським стилем, є продуктом людського розуму.

Фото: Techopedia

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader