/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F431%2F81f0e4cf0ed3a97534b4eb9ffec6c9fb.png)
Єльшов: Цей сезон історичний, адже вперше УПЛ покинули чотири клуби
Керівник відділу атестації клубів УАФ Сергій Єльшов прокоментував питання щодо фінансового стану українських клубів, зокрема тих, які підвищуються у класі з Першої ліги до УПЛ.
"Цей сезон історичний, адже вперше УПЛ покинули чотири клуби і на їх місце заходять чотири нові клуби.
Стосовно фінансування, то ми чудово розуміємо, що клуби Першої ліги не мають великої кількості штату в порівнянні з клубами УПЛ. Максимум до 50 працівників. Відповідно, витрати клуби суттєво менші, ніж у клубів УПЛ.
Клуб-претендент на підвищення в класі витрачає ті кошти, яких йому достатньо, щоб демонструвати спортивний результат. Порівнювати зарплати футболістів з тих клубів, які підвищились в УПЛ, і тих, які вилетіли з УПЛ — речі несумісіні.
Але ви також акцентували увагу на тому, чи є мінімальний поріг. Мінімальних або максимальних порогів жодні критерії УАФ не передбачають, якщо ми повертаємось до критеріїв атестації, то перше — це, звісно, фінансовий звіт. Ми ці звіти бачимо — їх надають клуби.
Якщо ми бачимо, що є думка не верифікована, то у нас включається опція прогнозної фінансової звітності і один із претендентів на підвищення в класі скористався цією опцією, щоб переконати аудитора в своїй платоспроможності. Клуби надають додаткові документи — це можуть бути спонсорські контракти, можуть бути документи, які підтверджують збільшення статутного капіталу, можуть бути іншими, враховуючи всі ці матеріали, аудитор робить фінальний висновок, посилаючись на додаткові матеріали", — сказав Єльшов.
Раніше УАФ висловилася щодо виданого атестату для Дніпра-1.

