/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F9e0a7b49cbf48197b3601797f4ac9714.jpg)
Краєвиди як на Марсі: як виглядає унікальний базальтовий кар’єр в Україні і де він знаходиться
Це діючий кар’єр, де добувають магматичну породу базальт
На території Рівненської області є Базальтовий кар’єр, на якому видобувають вулканічну породу базальт та інші корисні копалини. Він розташований між селами Базальтове, Берестовець, Новий Берестовець. Поруч є також і недіючий затоплений кар’єр, де раніше видобували базальт, а зараз полюбляють відпочивати місцеві жителі.
"Телеграф" побував на діючому Базальтовому кар’єрі і покаже ексклюзивний фоторепортаж з місця, пейзажі якого нагадують Марс.
Історія Базальтового кар’єру
Виникнення базальтового кар’єру на Рівненщині розпочалось у середині XX століття, коли за радянської влади почали розробляти базальтові породи на території всієї України. Рівненська область виявилася багата на поклади унікального вулканічного каменю базальту.
Тут він ще й відрізняється своєю структурою – порода має форму шестигранних базальтових стовпів, які вражають своєю незвичайною красою. А цікавою особливістю цих стовпів є прямий розкол.
Базальт, як виявилось, дуже цінна порода. Його використовують для виробництва дорожніх покриттів, облицювальних плит, а також як сировину для виготовлення різноманітних будівельних та оздоблювальних матеріалів.
Базальтовий кар’єр — це не тільки діюче підприємство, де видобувають вулканічний камінь та інші природні копалини. Це ще й природний заказник, що охороняється державою. А на затопленому кар’єрі поряд люблять відпочивати місцеві та приїжджі, бо озеро наповнене чистою бірюзово-блакитною водою в оточенні скель із базальту та базальтових стовпів.

