/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F5b4b9aaa35b4f193ebd1aa9daaa27d0c.jpg)
Залучення людей з інвалідністю до роботи: журналістка розповіла про плани влади
Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».
Як зазначає журналістка, в Україні працюють лише 16% людей з інвалідністю, а влада хоче, щоб було щонайменше 500%, як у Європі, однак у нас немає таких можливостей. Загалом же, пояснює вона, це означає буде відбуватися певна перекваліфікація людей із інвалідністю, будуть слідкувати, щоб їх включали у колективи, а роботодавцям запропонують субсидії.
«Зараз і під час війни, і після війни багато інвалідів, на жаль, це реальність. І було б добре, щоб люди не просто зійшли з дистанції, ні. Таких людей треба інтегрувати у суспільство, треба підтримувати їх всіляко. І було б добре, щоб люди працювали. Це круто. Це б виглядало як рівність і справедливість. Але правда в тому, що соціальні виплати не зростають, тож людей будуть стимулювати вийти на роботу, бо грошей і вибору не залишиться», - пояснює Катерина Котенкова.
За словами журналістки, все одно залишається багато питань, адже певні люди просто не зможуть працювати через стан здоров’я або не зможуть знайти роботу. Але тут, повідомляє вона, влада вирішила створити центри життєстійкості, вводити кейс-менеджерів, які нібито мають допомагати з працевлаштуванням.
«Але чи буде достатньо таких центрів у цьому плані? Дуже велике питання. І чи знайдеться робота? Добре, у місті, може, ще знайдуть. А у селі? Що робити в селі? Хороше питання. Я не знаю, чи хтось захоче забрати, наприклад, людину на візку. Теж хороше питання. Ці питання поки абсолютно без чітких відповідей», - додає Катерина Котенкова.

