/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F15b4449bb9fb6f5d808b31614ffacc92.jpg)
Сибіга: Україна готова купувати чи позичати засоби ППО
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив, що Україна готова купувати чи позичати засоби ППО, які є критичною необхідністю в умовах дедалі інтенсивніших повітряних ударів РФ.
Як повідомляє "Європейська правда", заяву він опублікував у своєму X.
Cибіга нагадав, що за червень Росія випустила по Україні понад 330 ракет, у тому числі 80 балістичних, та понад 5000 БПЛА і 5000 КАБів, що підтверджує відсутність у Кремля будь-яких намірів домовлятися про мир, всупереч зусиллям США.
Він нагадав також статистику ООН про те, що за останні пів року кількість постраждалих серед цивільних українців зросла на 37%.
"Така велика кількість БПЛА, бомб і ракет, особливо балістичних, підкреслює нагальну потребу подальшого посилення української ППО.
Нам потрібно більше перехоплювачів і більше систем.
І ми також готові купувати чи позичати їх", – зазначив очільник МЗС.
Він закликав також до більших інвестицій в український ОПК, у тому числі дрони-перехоплювачі та засоби ППО.
"Україна активно працює над розробкою власних спроможностей.
Але ми потребуємо підтримки зараз, з огляду на масштаби російського терору", – наголосив Андрій Сибіга.
"Єдиний шлях примусити Росію закінчити війну – це збільшувати тиск на Москву і посилювати Україну… Зараз не час для слабких рішень.
Потрібно продемонструвати силу і надіслати Москві правильні сигнали", – закликав очільник МЗС.
Заява Андрія Сибіги з’явилась на тлі новин про те, що Пентагон призупинив поставки деяких ракет протиповітряної оборони та інших високоточних боєприпасів в Україну через побоювання, що запаси зброї США надто зменшилися.
Україна заявила, що не отримувала офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання погодженої оборонної допомоги.
Також ближчим часом очікують розгляду у Конгресі проєкту із санкціями проти РФ, ініційованого сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом.
Грем каже, що проєкт отримав схвалення Дональда Трампа і має бути ухвалений у липні.
Водночас він підтвердив, що проєкт не тягтиме за собою обовʼязкових санкцій проти Росії – остаточне рішення залишається за президентом США.
