Кінець ери дипломів: HR-керівники змінили підходи до найму
Кінець ери дипломів: HR-керівники змінили підходи до найму

Кінець ери дипломів: HR-керівники змінили підходи до найму

HR-професіонали кардинально змінюють підходи до найму працівників, фокусуючись на навичках замість освітніх дипломів у резюме кандидатів. Це відбувається на тлі швидко змінюваних вимог до робочої сили.

Близько 90% головних директорів з персоналу заявляють, що їхні організації більше потребують найму працівників без чотирирічної університетської освіти, згідно з новим дослідженням понад 1000 HR-керівників від компанії ETS. Це пов'язано з тим, що 79% HR-професіоналів прогнозують труднощі з пошуком сильних кандидатів на відкриті позиції у найближчому майбутньому, свідчать дані Fortune.

Самі працівники добре усвідомлюють цю трансформацію: близько 81% світових співробітників вважають, що до 2035 року докази нових здобутих навичок цінуватимуться так само, як університетський диплом.

"Це не про заміну дипломів — це про їх збалансування з реальними, демонстрованими навичками, які роблять людей працездатними, а бізнес конкурентоспроможним", — пояснює Мішель Фроа, глобальний директор з маркетингу та інновацій ETS.

Тренд skills-based найму

Ідея найму на основі навичок та підвищення кваліфікації працівників стала основним трендом останніх років. Роботодавці намагаються розширити пул кандидатів, фокусуючись на людях, які можуть виконувати роботу незалежно від освітнього бэкграунда.

Надто висока вартість вищої освіти також змусила менеджерів з найму переосмислити, яких працівників вони можуть втрачати, віддаючи перевагу родоводу над здібностями. Питання стало ще більш актуальним з появою штучного інтелекту, який кардинально вплинув на розуміння того, які навички дійсно цінні.

Багато відомих бізнес-лідерів, включаючи генерального директора Microsoft Сат'я Наделлу та CEO LinkedIn Райана Росланського, говорять про навички як майбутнє найму. Дослідження Торгової палати США 2023 року показало, що 95% керівників та HR-директорів стверджують: нетрадиційні кандидати працюють так само добре, якщо не краще за власників дипломів.

CEO Silicon Valley роками ставляться скептично до університетської освіти. Генеральний директор Palantir Пітер Тіль має стипендіальну програму, яка платить студентам 100 тисяч доларів за відрахування з університету. А нещодавно CEO Meta Марк Цукерберг зайшов ще далі, піддавши критиці всю систему вищої освіти.

"Я не впевнений, що коледж готує людей до роботи, яка їм потрібна сьогодні. Думаю, це велика проблема, і всі питання студентських боргів... справді серйозні", — заявив Цукерберг у недавньому подкасті.

Ця тенденція свідчить про фундаментальну зміну парадигми на ринку праці, де практичні навички стають важливішими за формальні кваліфікації.

Джерело матеріала
loader
loader