Молдова закликає ЄС прискорити переговори про членство, щоб протистояти Росії
Молдова закликає ЄС прискорити переговори про членство, щоб протистояти Росії

Молдова закликає ЄС прискорити переговори про членство, щоб протистояти Росії

Молдова хоче розпочати переговори по суті про членство в Європейському Союзі до парламентських виборів у вересні, щоб протистояти російській дезінформації про ЄС.

Про це заявила віцепрем'єр-міністр країни Крістіна Герасімов в інтерв’ю Reuters, передає Укрінформ.

Як зазначається, і Молдова, і Україна, яка протистоїть повномасштабному російському вторгненну, формально розпочали переговори про членство в ЄС у червні минулого року, але ще не перейшли до предметних переговорів щодо ключових політик.

Хоча виконавчий орган ЄС і майже всі країни-члени заявляють, що Молдова і Україна виконали необхідні для цього критерії, Угорщина блокує прогрес Києва. А члени ЄС неохоче дають добро Молдові, не зробивши того ж для України.

«Ми щиро віримо, що країни-члени ЄС знайдуть рішення, як для Молдови, так і для України, щоб відкрити перший кластер у найближчому майбутньому. Для Молдови час має вирішальне значення. 28 вересня у нас відбудуться парламентські вибори, на яких, на жаль, велику роль відіграє дезінформація, і більша частина цієї дезінформації спрямована проти ЄС», - заявила Герасімов.

Вона додала, що Молдова має показати, що коли вона виконує свої зобов'язання, ЄС відповідає їй взаємністю. «Це допоможе нам заглушити наративи, які хочуть довести протилежне», - сказала віцепрем'єрка.

Як повідомляв Укрінформ, 4 липня Євросоюз вперше проведе двосторонній саміт із Молдовою, що засвідчує поглиблення політичних зв’язків. Відбудеться захід у Кишиневі.

Служба зовнішньої розвідки України заявила, що Кремль посилив гібридні операції проти Молдови напередодні її двостороннього саміту з Європейським Союзом.

Раніше віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявила, що Україна і Молдова виконали всі умови для відкриття переговорів про вступ до Європейського Союзу за кластерами «Фундаментальні сфери», «Внутрішній ринок» і «Зовнішні відносини». Це перший блок «Основи вступу до ЄС», а також найважливіший кластер, що стосується участі України у внутрішньому ринку ЄС, і блок, який стосується зовнішньої і безпекової політики.

Фото з сайту euneighbourseast.eu

Теги за темою
Росія Євросоюз Молдова
Джерело матеріала
loader
loader