/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Ff99b33e0f374cc0d13757924f8c033d3.jpg)
Не перелітні, але зникають: де живуть синиці влітку і чому повертаються на зиму
Ви дізнаєтеся:
Чи помічали ви, що синички, які взимку пурхають з гілки на гілку, з настанням тепла зникають? Можна було б подумати, що вони перелітні, але це не так. Главред дізнався, чому ж влітку не видно синичок і де вони гніздяться.
Де влітку живуть синиці
Синички зазвичай живуть у лісах. Вони з’являються в містах зимою, бо там тепліше і більше їжі, пише автор House for birds в Instagram. З настанням весни вони повертаються до лісу, щоб вивести потомство.
На відміну від багатьох птахів, синички не в’ють гнізда, а оселяються в дуплах дерев — іноді видовбують їх самі, іноді займають залишені дятлами. У лісі багато дерев, тому знайти підходяще місце для пташенят нескладно.
В одній кладці зазвичай вилуплюється 10–14 пташенят. Вони швидко ростуть і вже через місяць вилітають з гнізда.
У теплу пору року синиці насолоджуються рясною пропозицією комах, павуків, личинок та плодів, що допомагає їм підтримувати енергію і розвивати потомство. До пізньої осені пташенята живуть з батьками, а потім разом з ними перелітають до міста на зиму.
Де синички ночують узимку
Зимою синиці зазвичай не відлітають на південь, а залишаються в Україні. Вони шукають укриття в густих кущах, дуплах дерев, під корою або навіть у людських оселях, зокрема на горищах. Ці місця захищають їх від холоду та вітру.
Чому синиці є лише взимку
Синиці залишаються в Україні взимку, оскільки вони добре адаптовані до холодних умов. Їхній густий пір'яний покрив та активний обмін речовин дозволяють їм виживати навіть при низьких температурах. Крім того, вони можуть знаходити їжу в зимовий період, зокрема насіння та залишки комах.
Коли синички відлітають на південь
Синиці, на відміну від багатьох інших птахів, не відлітають на південь на зиму. Вони — осілі птахи, які здатні виживати в холодних умовах. Іноді деякі індивідууми можуть мігрувати на невеликі відстані у пошуках кращої їжі, але це радше виняток, ніж правило. Тож масових осінніх відльотів синиць немає. Вони залишаються поруч з нами і зимують у наших лісах і містах.
Вас також може зацікавити:

