Samsung відклала на 2 роки масове виробництво 1.4-нм чипів
Samsung відклала на 2 роки масове виробництво 1.4-нм чипів

Samsung відклала на 2 роки масове виробництво 1.4-нм чипів

ЗМІ з Південної Кореї повідомляють, що Samsung Foundry відкладає початок масового виробництва чипів за техпроцесом 1.4 нм на два роки.

Спочатку, у 2022 році, компанія заявляла про плани розпочати випуск чипів за 1.4-нм техпроцесом у 2027 році. Однак тепер на форумі SAFE Forum 2025 у Південній Кореї Samsung оголосила, що масове виробництво таких чипів розпочнеться лише у 2029 році — на два роки пізніше запланованого.

За інформацією видання, на це рішення вплинули дві причини. По-перше, ключові замовники, зацікавлені у технології 1.4 нм, відмовилися від співпраці. Це означає, що виробничі потужності могли б залишитися незатребуваними. По-друге, за минулий рік напівпровідниковий підрозділ Samsung зазнав збитків у розмірі 4 трильйони (приблизно $2.9 мільярда). У таких умовах компанія вважає за краще не вкладатися в розробку, яка може не окупитись або не принести достатнього прибутку.

Samsung-Foundry-Roadmap-2019-2027.jpg (35 KB)

Натомість Samsung зосередиться на вдосконаленні 2-нм техпроцесу. Як і планувалося раніше, випуск чипів за цією технологією має розпочатися вже цього року. Компанія має намір розвивати його далі, представивши до 2028 року покращені версії: SF2P (друге покоління 2-нм техпроцесу) та SF2X (третє покоління). Мабуть, Samsung зробила ставку на 2 нм, оскільки цей техпроцес ближче до масового виробництва, і під нього вже є попит, що може забезпечити стабільний прибуток.

Головний конкурент Samsung Foundry — компанія TSMC — за прогнозами, розпочне масове виробництво чипів за 1.4-нм техпроцесом у 2028 році, тобто на рік раніше. Це може негативно вплинути на репутацію південнокорейського виробника. Тим не менш, у поточній фінансовій ситуації Samsung робить ставку на скорочення збитків та нарощування прибутку.

Крім того, згідно з ET News, компанія планує активніше використовувати вже освоєні техпроцеси — 4 нм, 5 нм і 8 нм — щоб підвищити завантаження виробничих ліній та збільшити прибутковість.

Джерело матеріала
loader
loader