В Екопарку під Харковом розповіли, як собака доглядає білих тигренят
В Екопарку під Харковом розповіли, як собака доглядає білих тигренят

В Екопарку під Харковом розповіли, як собака доглядає білих тигренят

У Фельдман Екопарку під Харковом собака породи пітбуль на ім'я Чілі стала названою мамою для двох білих бенгальських тигренят. Це сталося після того, як у тигриці зникло молоко, і малечу довелося вигодовувати співробітникам.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це розповіла журналістам ветеринарна лікарка Екопарку Людмила Єрмохіна.

"Вони народилися 16 квітня, а за два тижні у мами почало зникати молоко. Тигренята стали втрачати вагу - це помітно - робити нічого, забираємо їх до себе", - розповідає Єрмохіна.

В Екопарку під Харковом розповіли, як собака доглядає білих тигренят - Фото 1

У неї вдома тигренята перебували близько місяця, бо годувати їх потрібно і вдень, і вночі, робити гігієнічні процедури, бо кошенята ще безпомічні.

"На годування обох ішло десь дві години, і так кожні чотири години. Тобто дві годуєш, дві відпочиваєш, і по колу перші два тижні. Потім стало трішки легше. Чілі їх почала доглядати десь на третій день. Загнала мене в депресію (сміється - ред.) - я не розуміла: тигренята добре їдять, набирають вагу, а в туалет не ходять! А виявилося, шо це Чілі мені полегшила життя", - зазначає Людмила.

В Екопарку під Харковом розповіли, як собака доглядає білих тигренят - Фото 2

Чілі - домашня улюблениця, чотирирічний американський пітбуль. 

"Вона не стерилізована, але цуценят не мала - є певні нюанси з серцем, тому я не наважуюся на це. Але ось проявився материнський інстинкт. Вона не дозволяла їм ходити в іншу кімнату, окреслила їм коло і пильнувала. Тигренята відразу стали спокійніші, грілки відмінилися, вони спали на Чілі. Вони смоктали цицьку як пустушку, хоч вона спершу не давала, в потім змирилася, аби не плакали", - ділиться Людмила.

В Екопарку під Харковом розповіли, як собака доглядає білих тигренят - Фото 3

Собака на певний час повністю віддалася цьому несподіваному материнству.

"Собака, яка звикла гуляти півтори-дві години, стала робити коло навколо будинку за 15 хвилин - і додому! Їй ніколи - діти!" - зазначає ветеринарна лікарка.

Наразі малеча вже знову мешкає в Екопарку, а Чилі разом із власницею їздить сюди на роботу. "Вже не щодня, але доводиться брати, бо сумує за ними", - каже Людмила.

В Екопарку під Харковом розповіли, як собака доглядає білих тигренят - Фото 4

Тигренятам зараз по 2,5 місяці. Їх продовжують годувати молоком, але вже додали в раціон м'ясо різних видів, а також вітамінні домішки.

"У природі десь до семи місяців тигри на материнському молоці, ми, певно, завершимо з молоком дещо раніше", - говорить ветеринарна лікарка.

Як зазначають в Екопарку, у світі зараз, за офіційними даними, близько 140 білих бенгальських тигрів, які живуть у зоосадах, батьківщина цих тварин - Індія.

В Екопарку під Харковом розповіли, як собака доглядає білих тигренят - Фото 5

"Взагалі бенгальські тигри руді, а білі (з чорно-коричневими смугами та блакитними очима - ред.) - це не альбіноси, це в них генетична мутація, на кшталт гетерохромії у людей, коли різні очі. Через таке забарвлення тигриця їх може вбити після народження чи покинути. Якщо ж вони виростають, то успішно полювати не можуть - вони надто помітні. Тому ці тигри відомі лише у зоопарках, у природі вони не виживають", - ділиться ветлікарка.

В Екопарку під Харковом розповіли, як собака доглядає білих тигренят - Фото 6

За її словами, Дакота та Декстер мають різні характери, але вони повсякчас змінюються. "Зараз Дакота більш жвава, грайлива. Декстер зараз - милий такий синочок. Але дні два-три - і все змінюється", - посміхається Людмила. 

У Фельдман Екопарку пара білих тигрів уже вдруге за час війни дала потомство, розповів адміністратор комплексу Юрій Гошовський. "У нас зараз шестеро тигрів. Мама з татом тигренят - Альба і Абат, двоє братів - Шипа і Печаля, та, власне, Декстер із Дакотою", - зазначає адміністратор парку.

В Екопарку під Харковом розповіли, як собака доглядає білих тигренят - Фото 7

Ляся та Лея, раніше народжені Альбою, за обміном переміщені в інші зоосади.

В Екопарку продовжують поступове відновлення території, постраждалої внаслідок обстрілів. Тварини, так само, як і люди, вже адаптувалися до вибухів, чутних час від часу, констатує Гошовський.

"На початку, звісно, абсолютно всі тварини стресували, боялися. Зараз ми бачимо, що гучні звуки не викликають вже таких стресових реакцій", - зізнається Гошовський.

Як повідомлялося, у лютому 2024 року до Фельдман Екопарку повернули з евакуації білих тигрів. У липні того ж року у білих тигрів з’явилося потомство - двоє "дівчаток".

9 травня 2025 року в Екопарку повідомили, що в білих тигрів - чергове поповнення.

На початку повномасштабного вторгнення Екопарк за кільцевою дорогою Харкова опинився на лінії вогню. Через російські обстріли там загинули шестеро людей (співробітників і волонтерів, у тому числі 16-річний хлопець), які годували та намагалися вивезти зооколекцію, та понад 300 тварин.

Деяких тварин росіяни розстріляли у вольєрах. Зараз комплекс поступово відбудовують, повертаючи з евакуації тварин.

Теги за темою
Харків Тварини
Джерело матеріала
loader
loader