/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fe2fdf55dde800ea7351bfdf48b0dbe23.jpg)
Вакцинація собак — які щеплення робити і коли
Цуценят у перші 16 тижнів необхідно вакцинувати тричі / © Pixabay
Вакцинація домашніх тварин — це важлива процедура, яка допоможе запобігти небезпечним захворюванням. Адже підхопити їх можна під час будь-якої прогулянки.
Усі відомості про здійснені щеплення заносяться до ветеринарного паспорта, який оформляється ветеринарним лікарем із зазначенням виду вакцини, дати вакцинації та номера реєстрації в журналі вакцинації.
Вакцинація: коли роблять перші щеплення
Під час народження організм цуценят захищають материнські антитіла. Це називається колостральний імунітет. Проте від 6-8 тижня життя малюків відбувається зниження антитіл, а до 16 тижнів цей захист припиняє працювати. Потрібні щеплення.
Саме тому Всесвітня асоціація ветеринарії дрібних тварин (WSAVA) рекомендує вакцинувати улюбленця до 16 тижневого віку кожні 3-4 тижні.
Обов’язкові вакцини
-
Є кілька категорій вакцин — обовʼязкові та додаткові. До обов’язкових, які має отримати кожен вихованець, належать:
-
CDV — чума хижаків
-
CAV — аденовірус (гепатит)
-
CPV-2 — парвовірусний ентерит
-
R — сказ
Щеплення цуценятам
-
Перше щеплення цуценяті роблять у 8-9 тижнів, якщо тварина живе у сприятливих умовах (не притулок чи масове утримання) — DHP (Pi): чума, аденовірус, паравовірусний ентерит, плюс парагрип. Якщо епідеміологічна ситуація напружена, роблять щеплення від 4-5 тижнів.
-
У 12-13 тижнів відбувається ревакцинація і тоді ж додаємо нові щеплення — DHP (Pi) + L + R: чума, аденовірус, паравовірусний ентерит, парагрип + сказ та лептоспіроз.
-
У віці 16 тижнів, але не пізніше 20-24 тижнів, робимо ще одну вакцинацію, але без щеплення від сказу — DHP (Pi) + L: чума, аденовірус, паравовірусний ентерит, парагрип + лептоспіроз.
Щорічна ревакцинація
Останній комплект вакцин потрібно повторювати щорічно разом з щепленням від сказу.
Під час перших чотирьох підходів не змінюємо виробника вакцини. Опісля можна використовувати різні варіанти.
Правила вакцинації
-
вакцинації підлягають лише клінічно здорові тварини
-
за 10 днів до вакцинації необхідно провести дегельмінтизацію, тому що гельмінти виділяють токсини, що послаблюють імунну систему та роблять вакцинацію неефективною
-
вакцинацію повинен здійснювати ветеринарний лікару клініці, оскільки не виключені такі негативні дії вакцин, як алергічні реакції, аж до тяжких станів анафілаксії
Раніше ми писали про вакцинацію котів. Усі деталі читайте у новині.

