/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff98792e52cb5d4f4b884935ee0b1da59.jpg)
Берлін веде переговори з Вашингтоном щодо посилення української ППО
Про це на брифінгу у п’ятницю, 4 липня, заявив речник федерального уряду Штефан Корнеліус, передає кореспондент Укрінформу.
Корнеліус заявив, що ведуться дуже інтенсивні дискусії щодо того, як забезпечити Україну засобами оборони, особливо ППО. При цьому він не відповів прямо на запитання, чи планує Німеччина придбати в США системи Patriot з метою передачі їх Україні: зауваживши, що є різні можливості.
Урядовий речник не став також давати оцінку повідомленням про призупинення Сполученими Штатами військової допомоги Києву, зауваживши лише, що в Берліні «сприймають це як суто тимчасовий сигнал».
Речник Міноборони ФРН Мітко Мюллер своєю чергою поінформував про плани міністра Бориса Пісторіуса здійснити візит у Вашингтон пізніше цього місяця.
Він нагадав, що торік Пісторіус започаткував «Ініціативу негайних дій щодо протиповітряної оборони», за допомогою якої партнери спільно зібрали приблизно 1 млрд євро, який потім можна було б безпосередньо інвестувати в системи протиповітряної оборони та боєприпаси.
«Тепер міністр Пісторіус хоче продовжувати цю ініціативу надалі та перетворити її на «довготривалі дії щодо протиповітряної оборони», тобто забезпечити спільно з партнерами подальшу підтримку. Це один аспект. Інший аспект полягає в тому, що міністр полетить до Вашингтона в середині липня та обговорить ці теми зі своїм колегою», - повідомив Мюллер.
Він також зауважив, що підтримка та виробництво зброї, зокрема систем ППО, планується на роки, це не те, що можна просто зняти з полички. Виробничі потужності мають вирішальне значення для постачання, а глобальний попит є високим через російську загрозу.
«Наша спеціальна група працює щодня, щоб якомога краще підготувати ці поставки та максимально пришвидшити їх. Але, окрім фінансових ресурсів, ключовим фактором також є виробничі потужності. Важливо чітко це розуміти. Тим не менш, ці двосторонні та багатонаціональні угоди дуже й дуже важливі, щоб залучити будь-які ресурси, які ще є в наявності. Поза тим, це включатиме поїздку до Вашингтона в середині липня», - зауважив речник.
Раніше ЗМІ повідомляли, що Німеччина нібито веде переговори зі США з метою придбання Patriot для України.
Фото: deschide.md

